Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Průzkum: Jak jsou na tom děti s používáním telefonů a sociálních sítí?

Každý rodič se zajímá, jak jejich dítě tráví svůj volný čas. Rádo sportuje? Čte si? Anebo celý den tráví na internetu a chatuje se svými kamarády? Tomuto tématu se věnovala společnost SAZKAmobil, která si nechala vypracovat průzkum se zjištěním, jak jsou na tom děti s používáním mobilních telefonů?

Výsledky jsou zajímavé, téměř polovina náctiletých se v průzkumu pro virtuálního operátora SAZKAmobil přiznala, že svému mobilnímu telefonu obětují až tři hodiny denně. Největší část z tohoto časového objemu padne na komunikaci s přáteli přes sociální sítě. Za měsíc utratí teenager u operátora průměrně 381 Kč.

Sociální sítě u náctiletých
„Komunikátory stále více válcují klasické SMS zprávy. Bezmála 75 % dotázaných teenagerů nám potvrdilo, že pro kontaktování svých přátel upřednostňuje messengery. Právě sociální sítě si u náctiletých ukrojí největší část z konzumovaných dat. Průměrná spotřeba se blíží hranici 2 GB za měsíc a každým rokem se zvyšuje,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel mobilního operátora SAZKAmobil a Finančních služeb.

Náctiletí mají založeny až 3 profily na sociálních sítích. V následující tabulce si můžete prohlédnout zajímavé srovnání výzkumné agentury NMS Market Research o využívání sociálních sítí napříč věkovými skupinami:

Využívání sociálních sítí podle věku
Věk 15 – 25 26 – 35 36 – 55
Facebook 91 % 80 % 62 %
Instagram 26 % 5 % 4 %
Snapchat 10 % 4 % 3 %
Twitter 5 % 7 % 2 %
Google+ 13 % 10 % 10 %

Zdroj: SAZKAmobil

U všech generací dominuje Facebook. Více než 90 % mladých lidí ve věku 15 až 25 let aktivně využívají facebookový profil. Zatímco starší generace nejsou na ostatních sociálních sítí tolik aktivní, více než ¼ oslovených jedinců do 25 let používá Instagram. U mladých lidí je tedy druhou nejoblíbenější sítí. Ke komunikaci se svým okolím využívá Snapchat 10 % dospívajících do 25 let a 5 % jich využívá Twitter. K využívání sítě Google+ se přiznalo asi 11 % české populace, této síti se ale kvůli neaktivitě většiny jejich členů přezdívá „síť duchů“, proto tedy zůstává otázkou, jak moc jsou na ni doopravdy aktivní.

Ani půjčování mobilů není tabu
Zatímco většina dospělých považuje svůj telefon za absolutně soukromou věc, kterou by nedali z ruky, náctiletí jsou v tomto ohledu sdílnější. „Z průzkumu vyplývá, že 57 procent náctiletých svůj telefon půjčuje kamarádům. Valná většina z nich jej půjčuje jen na chvíli, ale 4 procenta náctiletých dokonce na delší dobu,“ doplňuje Jan Schmiedhammer, ředitel operátora SAZKAmobil.

Už i děti si uvědomují, že chytré telefony a nové aplikace nám zjednodušují život. Informace jsou dostupnější a kontakt s okolím snadnější. Díky moderním přístrojům, jako jsou chytré telefony, můžeme být s našimi blízkými neustále v kontaktu a komunikovat s nimi, ať jsme kdekoliv.

Zdroj: SAZKAmobil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *