Štefan Margita vyzpíval pro Fond ohrožených dětí při OSN UNICEF 212.300 Kč

Před čtyřmi lety Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil první z vánočních koncertů ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí OSN UNICEF. Letos pro tento fond zpívali Štefan Margita a jeho skvělý host – ve světě stále žádanější a úspěšnější slovenská sopranistka Andrea Danková. FOK řídil dirigent Marek Štilec. Díky nim a jejich umění tak mohl ředitel FOK Daniel Sobotka před začátkem jejich koncertu v pražském Obecním domě předat zástupcům UNICEF částku 212.300 Kč.

Štefan Margita zazářil nejen v áriích z oper Sadko, Zlato Rýna, Evžen Oněgin, Arlézanka, Porgy Bess a z muzikálu Notre-Dame de Paris, ale i v duetech s Andreou Dankovou z oper Její pastorkyně, Sedlák kavalír a La Traviata. Koncert si pochopitelně nenechaly ujít tenoristova manželka Hana Zagorová, televizní moderátorka Lucie Borhyová a herečka Hana Maciuchová.

Štefana Margitu čeká už 18. ledna příštího roku čeká premiéra opery Benjamina Brittena Billy Budd, ve které se v režii Daniela Špinara a na scéně pražského Národního divadla zhostí role kapitána Vere. V březnu 2018 bude v roli Luky Kuzmiče účinkovat v Janáčkově opeře Z mrtvého domu v londýnské Královské opeře v Covent Garden a stejnou roli si zahraje v říjnu a listopadu i v bruselské opeře.

Květen a červen stráví díky roli Logeho ve Wagnerově Zlatě Rýna v San Franciscu V březnu a dubnu natočí šansonové album, které na přelomu května a června vydá Supraphon. Čeká ho i řada koncertů v tuzemsku a koncertní turné X MAS GALA 2018 se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou a s barytonistou Jiřím Brücklerem po Čechách a po Moravě, které vyvrcholí 18. prosince 2018 v pražském Obecním domě.

Foto: Patrik Ratajský

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *