Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZdraví

Přejedli jste se? Vyzkoušejte digestiv, který vznikl roku 1807 jako žaludeční lék!

 

Znáte ten pocit, kdy po Vánocích zbývají na talířích jen poslední drobky, vy ležíte na sedačce a je vám těžko, jako kdybyste měli v žaludku potopený Titanic? Zakončete své jídlo digestivem. Nejenže si večeři zpříjemníte a prodloužíte, ale ještě navíc se pak budete cítit mnohem lépe.

Víte, jaký je rozdíl mezi aperitivem a digestivem? Slovo aperitiv pochází z latinského aperire, což znamená otevřít. Je tedy nasnadě, že tento nápoj se podává přibližně čtvrt hodiny před jídlem. Jeho smyslem je povzbudit chuť i náladu u stolu. Mezi oblíbené aperitivy patří například šampaňské, suché víno nebo vermut. Může se podávat s olivami, paštikou či sýrem.

Častým omylem je, že naopak posledním nápojem u oběda či večeře je káva. Není. Káva má přijít na stůl jako předposlední spolu s dezertem. Skutečnou tečkou je digestiv. Alkoholický nápoj, který podporuje trávení a zároveň celou událost uzavírá po společenské stránce.

Zkuste karlovarský „lék“
Digestiv svým složením doplňuje sníženou hladinu trávicích enzymů, pije se proto bez jakýchkoliv doplňků. V Česku ale i jinde ve světě v takovou chvíli nejčastěji přichází na stůl Becherovka Original.

Vždyť slavný bylinný likér vznikl v roce 1807 v Karlových Varech jako lék na žaludeční obtíže – dokonce jej Josef Becher plnil do malých lékových lahviček.

Nově zaváděný léčebný nápoj se ovšem jmenoval English Bitter a užíval se jako žaludeční kapky. Ve městě, kam většina lázeňských hostů přijížděla právě s neduhy zažívacího traktu, se zdravotní likér rychle ujal – na rozdíl od bylin a koření prodávaných na váhu či žaludečních diet se v Becherových kapkách snoubila síla 22 tajemných bylin s příjemným vlivem na duši pacienta.

A karlovarská likérka se dodnes drží původní receptury, kterou znají jen dva lidé na světě. Proto má také Becherovka Original ryze přírodní charakter a neobsahuje žádná éčka ani umělá sladidla.

Až tedy budete chystat štědrovečerní tabuli, nezapomeňte k tradicím přidat karlovarský odkaz svých předků.

Becherovku Original si můžete vychutnat ve svém oblíbeném baru  či restauraci, ale také na Facebooku, Youtube a Instagramu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *