Prostřete s láskou vánoční stůl aneb dobrůtky na poslední chvíli

Jedním z kouzelných momentů Vánoc je úsměv na tvářích blízkých při předávání dárků. Radost se ukrývá v očekávání a v přípravách. Vyzkoušejte některý z tipů pro vánoční dobroty a přichystejte pro své nejbližší další malý vánoční zázrak.

 

Vánoční lízátka
Ingredience na těsto:
70 g měkkého másla
70 g jemného pískového cukru
1 vejce
75 g hladké mouky
½ Kypřicího prášku do pečiva Vitana
60 g plnotučného tvarohu
70 g moučkového cukru
1 Cukr s rumovou příchutí Vitana

Ingredience (zdobení):
1 Poleva s marcipánovou příchutí Vitana
1 Poleva kakaová Vitana
1 Poleva s citronovou příchutí Vitana
100 g lískových oříšků
100 g hořké nebo mléčné čokolády (dle oblíbenosti)
1 balení špejlí

Postup:
Změklé máslo utřeme s cukrem do pěny, přidáme vejce a pořádně promícháme. Ručně přimícháme prosátou mouku s kypřícím práškem. Těsto dáme do formy průměr 16 cm vymazané tukem a vysypané hladkou moukou a pečeme asi 30 minut při 170 stupních. Pak ho necháme asi 30 minut vychladnout ve formě, než ho vyklopíme na mřížku, kde úplně vychladne. Čerstvý tvaroh promícháme s moučkovým cukrem a cukrem s rumovou příchutí Vitana. Pečenou buchtu rukama rozdrobíme do misky. Tvarohovou směs promícháme s rozdrobenou buchtou a ze vzniklé hmoty vytvarujeme kuličky cca 12- 16 kusů. Ty dáme asi na hodinu do ledničky nebo mrazáku, aby ztuhly. Když jsou kouličky dobře vychlazené, napícháme do nich špejle. Obalujeme v marcipánové, citronové nebo kakaové polevě a ozdobujeme sypáním v podobě nadrobno nakrájených lískových ořechů nebo čokolády. Praktické je ponořit konce špejlí několik centimetrů do polevy, než je stejně hluboko zapíchneme do kouliček. Ty budou pak na špejli lépe držet. Ještě před podáváním můžeme odekorovat mašličkou.

Perníčky hned měkké
Ingredience těsto:
100 g másla
2 vejce
140 g cukru moučka
2 polévkové lžíce medu /tekutého/
2 kávové lžičky Perníkového koření Vitana
1 kávová lžička jedlé sody
400 g hladké mouky
1 vejce na mašlování

Postup:
Máslo, vejce a moučkový cukr utřeme do pěny. Pak hmotu smícháme s ostatními surovinami v hladké těsto, které necháme odpočinout v chladu. Těsto vyvalujeme asi na 0,5 cm tloušťky a poté vykrájíme požadované tvary, které pokládáme na plech s pečícím papírem.  Pečeme při 170 stupních do zlatova, hned po vyndání ještě horké potřeme rozmíchaným vajíčkem. Perníčky tak zůstanou lesklé a póry vzniklé pečením se srovnají, tudíž se bude nanášet poleva krásně rovnoměrně.

Ingredience (zdobení):
1 Poleva s citronovou příchutí Vitana
1 Cukr skořicový Vitana
1 Citronový cukr s citrónovou kůrou Vitana

Ingredience (glazura):
1 bílek
100-150 g cukru moučka
Šťáva z ½ citronu

Postup:
Vychladlé perníčky potahujeme rozpuštěnou citronovou polevou a sypeme skořicovým nebo citronovým cukrem. Nakonec si připravíme glazuru, a to tak že bílek třeme se šťávou z citronu za stálého přisypávání moučkového cukru, dokud nezískáme hladkou bílou hmotu. Glazuru poté naplníme do papírového sáčku /kornoutku, uzavřeme, odstřihneme špičku a zdobíme kontury perníčků.

Čokoládovo oříškový dort bezlepkový
Suroviny:
150g mandle mleté
150g vlašské ořechy
300g hořké čokolády sekané
1lž kakaa
225g másla
100g cukru krupice
6 vajec

Postup:
Změklé máslo a žloutky našleháme, do pěny přidáme namleté ořechy, mandle, kakao a sekanou čokoládu. Na konec přimícháme našlehané bílky s cukrem. Pečeme při 180stupních cca 20-30 minut.

 

Dohotovení:
1balení 100g kakaové polevy Vitana
Zlatý posyp

Sněhová Pavlova srdíčka
Suroviny:
6 bílků
210g cukru krupice
1 cukr s mandlovou příchutí Vitana
150g cukru moučka
50g rybízové marmelády

Dohotovení
500ml smetany ke šlehání
2 bal. Vitana Ztužovače na šlehačku

Postup:
Bílky, cukr krupice a cukr s mandlovou příchutí našleháme v pevný sníh, přimícháme moučkový cukr a rybízovou marmeládu. Pomocí cukrářského sáčku sníh nastříkáme do tvaru srdce na pergamenový papír a sušíme při 100 stupních cca 1hodinu. Po upečení stříkáme šlehačkou se ztužovaček a slepíme.

Smažené čokoládové lanýže
Suroviny:
100ml smetany ke šlehání
250 g hořké čokolády
50g másla
1 cukr s rumovou příchutí

Smetanu, máslo a cukr přivedeme k varu, pak přidáme čokoládu a odstavíme. Necháme vychladnout a pak našleháme, pomocí cukrářského sáčku stříkáme pusinky na pergamenový papír, které zamrazíme.

Ty obalujeme v těstíčku, které připravíme z:
130g hladké mouky
25g kakaa
2g soli
25g vanilkového cukru Vitana
130ml šampaňského
2 vejce

Postup:
Všechny suroviny smícháme v hladkou hmotu.Čokoládové pusinky napíchneme na špejli a obalíme v těstíčku a hned smažíme v rozpáleném oleji. Podáváme se zakysanou smetanou.

 

Zdroj: Vitana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.