Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZdraví

Odborník radí: Jak se po Silvestru vypořádat s kocovinou?

Téměř každý z nás ví, jak nepříjemná kocovina může být. S blížícím se Silvestrem vám přinášíme rady, jak nejlépe se z kocoviny dostanete. Některé patří mezi osvědčené rady našich babiček a dědečků, ale na radu jsme se zeptali i odborníka z lékárny.

Pitný režim je pro vaše tělo velmi důležitý, obzvláště po divoké noci. Hned po probuzení je dobré doplnit tekutiny, voda s citrónem vás hydratuje, jelikož alkohol a kofein odvodňují tělo, je tento prostý pomocník po ránu velmi užitečný. Stejně tak by vám mělo udělat dobře studené mléko, můžete si ho také ochutit banánem, který sníží kyselost žaludku, a vy si ještě k tomu pochutnáte na lahodném koktejlu. Na zklidnění žaludku jsou účinné bylinkové odvary například z máty, zázvoru či heřmánku, přidejte trochu medu a hned vám budou více chutnat. A když potřebujete už pořádné nakopnutí, česnečka vám postaví na nohy, k tomu si dopřejete pořádného šlofíka a bude vám lépe. Kromě česnečky vám také pomůže i silný vývar nebo zelnačka, tyto teplé polévky zklidní váš žaludek. Z pokrmů se také doporučují vajíčka, která vaše tělo zbaví toxinů a taková míchaná vajíčka k snídani, to vůbec není špatné. Stejně účinně působí na žaludek kyselé okurky. Pořádnou vzpruhou může být i studená sprcha, nejprve však začněte teplejší vodou a poté přecházejte na studenější.

PharmDr. Ivana Lánová z BENU lékárny v Mladé Boleslavi radí toto:
V první řadě doporučuji pít s mírou a nekombinovat různé druhy alkoholických nápojů, během konzumace alkoholu pít nealkoholické nápoje a nezapomínat jíst. Na trhu existuje doplněk stravy Anti Ethanol, který urychluje proces odbourávání alkoholu a pomáhá předcházet obtížím nastupujícím po konzumaci alkoholu, jako je nevolnost a bolest hlavy. Užívá se ještě před začátkem konzumace alkoholu. Od nevolnosti po alkoholovém opojení může pomoci doplněk stravy Samaritan ve formě nápoje v prášku nebo Vyprošťovák ve formě šumivých tablet. Rozhodně neřešte kocovinu a bolest hlavy léky s obsahem paracetamolu. Alkohol zvyšuje hepatotoxicitu paracetamolu, tzn., že násobí škodlivý účinek na játra.

Je na vás, jaký způsob novoroční rekonvalescence z oslav zvolíte. Někomu bude více vyhovovat polévka, někomu bude po chuti koktejl nebo kyselé okurky a někdo se pro jistotu vybaví dopředu v lékárně. Důležité každopádně je, abyste do nového roku vykročili tou správnou nohou!

Tipy redakce:
Když přeberete, zafunguje Vyprošťovák Restart
Vyprošťovák jistí vánoční hodování a silvestrovské i jiné oslavy. Pokud jednoduše přeberete, ať je to jídlo nebo alkohol, od nevolnosti vyprostí Vyprošťovák Restart. Díky zásaditému složení neutralizuje žaludeční šťávy a tím pomůže upravit trávení. K tomu, abyste se cítili lépe, postačí jediná tableta. Je jednoduše rozpustný ve vodě, takže se z něho snadno připravíte nápoj, který odlehčí trávení i nepříjemným pocitům nevolnosti. Vyprošťovák Restart je díky svému složení vhodný také pro diabetiky. Neobsahuje umělá barviva, konzervační látky, lepek ani laktózu. Nezapomeňte na zbytkový alkohol např. odbourání alkoholu z jediného drinku trvá tělu více než tři hodiny. Balení 10 sáčků je k dostání v lékárnách za 54,90 Kč. nebo 20 šumivých tablet za stejnou cenu.

Rabanon pro detoxikaci organismu
100% přírodní výtažek z černé ředkve v BIO kvalitě. Černá ředkev obsahuje vysoké množství vitamínu C i B a minerální látky (železo, síru, měď, vápník, hořčík, fosfor). Důležitou složkou je Raphanol, silice s velmi aktivní sirnou složkou. Té ředkev vděčí za svou štiplavou chuť, a především za blahodárný vliv na játra. Podporuje trávení a tvorbu žluče, má silný močopudný a čistící účinek a působí desinfekčně na močové cesty. Šťáva je získávána ultramoderní metodou studené extrakce z čerstvé úrody černé ředkve. Bezprostředně po zpracování se naplní do ampulí, což zaručuje, že ve šťávě zůstanou všechny rostlinné aktivní látky, které jsou zdrojem účinku a proslulosti černé ředkve. Certifikovaný výrobek ekologického zemědělství. Neobsahuje žádné konzervační či jiné chemické přidané látky. www.tarapharm.cz Cena: 269 Kč/ 20 ampulí

Přírodní pomoc proti přejídání
NUTRILITE Appetite Controller je doplněk stravy, který prokazatelně pomáhá kontrolovat chuť k jídlu a bojovat proti nutkání se přejídat. Můžete si tak i nadále pochutnávat na svém oblíbeném jídle, ale zároveň si lépe ohlídat velikost své porce. Tajemství tkví v jedinečné přírodní složce, kterou je výtažek glukomannan. Tato přírodní vláknina na sebe po požití naváže v žaludku vodu a přemění se v gel. Gel tlačí na stěny žaludku a vytváří pocit sytosti. Kromě toho obsahuje i přírodní výtažek z černého bezu, který dodává přípravku příjemnou fialovou barvu.  Appetite Controller je bez umělých barviv, sladidel, příchutí i bez konzervačních látek. MOC 1 145 Kč.

Mohlo by Vás zajímat:

  • Prokazatelně pomáhá lidem cítit se sytí bez přejídání.
  • Je vyroben ze složek z certifikovaných udržitelných farem NutriCert™.
  • Obsahuje kořen rostliny Konjac amorphophallus (glukomannan) a bez černý certifikovaný v rámci programu NutriCert™.
  • Bez umělých sladidel, barviv, příchutí a konzervačních látek.
  • NUTRILITE je v posledních 10 letech nejprodávanější značkou vitamínů a doplňků stravy na světě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *