Nový rok, nové turné s originální a vizuálně poutavou show a nová deska! To je začátek roku pro kapelu Mandrage!

Kapela Mandrage zahájí rok 2018 ve velkém stylu. V lednu vydá novou desku s názvem Po půlnoci (Universal Music) a na začátku února vyjede na MANDRAGE TOUR 2018. První z koncertů proběhne 2. února v pražském Foru Karlín a na něj navážou koncerty v Liberci, Pardubicích, Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

Nová deska Po půlnoci bude obsahovat celkem 12 písní, na kterých se hudebně i textově podíleli všichni členové Mandrage. Autorsky rozmanité nahrávky doplní také cover písně Malí sráči od kapely Zuby Nehty. „Ze začátku jsme měli spoustu písní, ale postupně jsme zjišťovali, že vlastně nejsme úplně spokojení s tím, kam naše tvorba směřuje. Řadu věcí jsme proto vyházeli nebo začali předělávat, čímž jsme ztratili spoustu času. Deska měla původně vyjít do konce tohoto roku, pracovali jsme na ní na poslední chvíli, po nocích… Nakonec se nám nepodařilo album dokončit ani za pět minut dvanáct, bude hotové spíš nějakou tu chvíli po dvanácté. Nicméně jsme toho názoru, že je lepší vydat skvělou desku po půlnoci než polotovar před polednem,“ vysvětluje kytarista kapely Pepa Bolan. Oproti poslední desce nabídnou Mandrage po hudební stránce více kytarových a rockových prvků, čímž se částečně navrátí ke svým počátkům. Chystané album vzniká ve spolupráci s producentem Arminem Effenbergerem, jeho Chicsound studiem a RedBull Music Studios v Berlíně, o závěrečný mix desky Po půlnoci se stará Lukáš Martínek ze Svárovského studia.

K desce Po půlnoci vyrazí kapela Mandrage na turné, jehož jarní část proběhne v únoru a březnu. Kromě nové tvorby představí také nový vizuál a originální a poutavou show, která bude po technické stránce ještě náročnější, než tomu bylo na posledním tour kapely. Co budou mít ale tato dvě turné společného, je vymýšlení a výroba kulis, kterou i tentokrát s velkým nasazením realizují samotní členové kapely. „Je zajímavé, jak se každým rokem náklady na turné zvětšují. Spousta věcí je už pro nás samozřejmostí a chceme se neustále posouvat dál. Neonový design, který jsme už trochu nastínili propagací našeho turné na Facebooku, se bude vztahovat na celou naši novou desku, stage, kostýmy i merchandise. Vždycky se snažíme pracovat a přemýšlet o všem koncepčně. Budeme se snažit, aby i nová deska a nové turné všechny vtáhlo a ohromilo něčím novým,“ říká bubeník Matyáš Vorda.

Návštěvníky koncertů bude čekat krom nevšední show samozřejmě také nabitý playlist složený z písní z nové desky i těch nejzásadnějších hitů kapely. Mandrage však opráší také starší písně, které už nějakou dobu živě nehráli. Fanoušci se mohou těšit i na mladého zpěváka, textaře, skladatele a buskera Jakuba Ondru, který na připravovaném turné vystoupí jako support.

MANDRAGE TOUR 2018
2.2. – PRAHA – Forum Karlín
8.2. – LIBEREC – Dům kultury Liberec
9.2. – PARDUBICE – ABC Klub
14.2. – BRNO – Sono Centrum
15.2. – BRNO – Sono Centrum
17.2. – OSTRAVA – Dům kultury Akord
2.3. – PLZEŇ – Kulturní dům Peklo
3.3. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava

Mediálním partnerem MANDRAGE TOUR 2018 jsou Hitrádia.

Předprodej vstupenek na všechny koncerty v rámci jarní části turné již probíhá v sítích Ticketstream a vybraných lokálních předprodejních místech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.