Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Rozjeďte to ve Valachách – z běžek rovnou do wellness!

Běžkování zažívá v České republice neuvěřitelný boom. A to je dobře. Podle odborníků se totiž jedná o jednu z nejkomplexnějších pohybových aktivit, která dobře kompenzuje sedavý způsob života a prospívá milovníkům sportu všeho věku. Jedním z míst, kde najdete ty nejdokonalejší podmínky pro běžkaře u nás, jsou Velké Karlovice v Beskydech.

„Běh na lyžích je u nás stále více populární a není se čemu divit. Není to totiž nijak extrémně náročná aktivita a přitom má velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Hodí se pro všechny věkové kategorie – od předškoláků až po nejstarší generaci. Právě ve Velkých Karlovicích jsou vhodné terény jak pro začátečníky či rodiče s dětmi, kteří ocení spíše nenáročné rovinky s možností zastávek v hospůdkách podél stopy, tak i pro zkušené sportovce, kteří mohou vyrazit na okolní hřebenovky,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, který patří k oblíbeným místům všech milovníků wellness a v zimě také vyznavačů bílé stopy.

Martina Žáčková

Běžkařský ráj ukrytý na Valašsku
Zázemí pro běžkaře je ve Velkých Karlovicích opravdu ideální. Přímo v obci, která patří svou rozlohou k největším v republice, je v zimě k dispozici více než 50 km strojově upravovaných a pečlivě značených tras ve 12 okruzích. Ty se navzájem prolínají tak, že můžete běhat na lyžích klidně celý den, a přitom ani neopustíte hranice obce.

Dalších 50 běžeckých tras s krásnými výhledy do Chráněné krajinné oblasti Beskydy čeká na milovníky bílé stopy na okolních hřebenech. Stopy tu pravidelně udržuje sdružení místních obcí. Po výletu na běžkách nabízejí Velké Karlovice také spoustu míst k ochutnání tradiční valašské gastronomie nebo odpočinek v termálních bazénech a saunovém světě relaxačního centra Wellness Horal.

Škola běžeckého lyžování spojená s wellness zážitky
Pokud si chcete zlepšit svou běžkařskou techniku, přihlaste se na Školu běžeckého lyžování. Ve čtyřdenním kurzu, který probíhá od 28. do 31. 1. 2018, se zdokonalíte v technice klasického běžeckého lyžování i tzv. bruslení na běžkách pod dohledem zkušených instruktorů, kteří se vám budou individuálně věnovat včetně videoanalýzy vašich tréninků. Na kurzu se také dozvíte, jak správně mazat lyže na klasiku i bruslení, a můžete si zapůjčit a vyzkoušet špičkové modely běžek Rossignol. Po výuce budete mít k dispozici relaxační centra Wellness Horal a L-Spa. Právě v luxusním Spa hotelu Lanterna budete po 3 noci ubytováni, a to včetně polopenze. Cena kurzu je 7 490 Kč (při uhrazení zálohy do 15. 12. 2017), nebo 7 990 Kč při pozdější rezervaci (nejpozději do 20. 1. 2018).

A co si dát noční závod na běžkách?
V zimě se ve Velkých Karlovicích koná jeden z populárních závodů Ski Tour s názvem Zimní karlovská padesátka. Velmi oblíbený je i večerní 15kilometrový závod Noční stopa Valachy, který už má stanovené datum konání – 17. 2. 2018. Nechcete-li si tenhle výjimečný zážitek s nádechem tajemna nechat ujít, pořiďte si funkční čelovku, která je při tomto závodě povinná. Zázemí, start i cíl závodu jsou u hotelu Galik. Běží se klasickou technikou s intervalovým startem. Až dojedete do cíle, doporučujeme vydat se relaxovat do wellness.

Moře v Beskydech
Co může být příjemnějšího, než si po výletě či závodě na běžkách zaplavat v teplé vodě, uvolnit se v sauně a dopřát namoženým svalům a kloubům masáž? Ve Velkých Karlovicích si můžete užívat relaxaci a vodní radovánky kdykoli po celý rok.

V relaxačním centru Spa hotelu Lanterna mají hosté k dispozici krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool s teplou slanou vodou, finskou saunu nebo parní lázeň. „Za vyzkoušení rozhodně stojí také některá z bohaté nabídky exotických masáží a obličejových ošetření. O unavené svaly se postarají maséři z Thajska, Srí Lanky, Bali, Filipín a Indie. Běžkařům doporučujeme speciální ayurvédskou nebo thajskou masáž nohou, vynikající na únavu je také například thajská olejová masáž celého těla. A na závěr si pak dopřejte relaxaci na odpočinkové terase s krásnou vyhlídkou u šálku čerstvého bylinkového čaje,“ doporučuje Martina Žáčková.

Za návštěvu rozhodně také stojí termální bazény nedalekého relaxačního centra Wellness Horal, který je partnerským hotelem Lanterny. Dokonale se tady zrelaxujete ve slané vodě vyhřívané až na 36 °C. Bazény se plní vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se jen nepatrně chemicky upravuje a následně vyhřívá na teplotu termálních pramenů. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Vyhlášené jsou také zdejší saunové rituály, které se konají až devětkrát denně.

Zrelaxovaní se pak můžete vydat do zážitkové restaurace Spa hotelu Lanterna, kde můžete hýčkat i své chuťové buňky, protože na vás čeká romantické posezení u šestichodových menu snoubených s vyhlášenými víny.

Tip:
Pod Spa hotelem Lanterna, přímo u běžkařské stopy, najdete půjčovnu lyží, kde jsou k zapůjčení i běžky. Můžete tedy na Valašsko vyrazit zcela nalehko…

Zdroj: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *