Šéfkuchař Zdeněk Křížek se stal ambasadorem neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s.

Šéfkuchař Zdeněk Křížek, který nedávno po jedenácti letech opustil pozici executive sous chef a šéfkuchař v mezinárodní restauraci Spices Restaurant & Bar, Mandarin Oriental v Praze a přestoupil na pozici korporátního šéfkuchaře do společnosti OREA, vlastníka hotelové sítě Orea hotels, se stal ambasadorem neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s.

Spolupráce mezi Zdeňkem Křížkem a Nadání a dovednosti o.p.s. přitom začala už v lednu roku 2017, kdy si v rámci projektu KUlinary (pozn. projekt pro studenty oboru kuchař) vzal pod svá křídla první dítě z dětského domova a ukázal mu možnosti gastronomie. V průběhu roku 2017 se stal mentorem pro 10 znevýhodněných dětí. ,,Velice si vážím své pozice ambasadora protože, pomáhat druhým by měla být přirozená vlastnost každého z nás obzvlášť dětem z dětských domovů. Chci pomáhat dětem, které se nemohou samy od sebe dostat do uznávaných hotelů a restaurací a tím jím pomoci v rozhodování v jejich důležitém životním kroku. Třeba i jako uznávaný gastronom,” řekl na adresu Nadání a dovednosti o.p.s. Křížek.

Děti si pod jeho vedením vyzkoušely přípravu asijské kuchyně a poprvé ochutnaly například chobotnici či loupaly krevety a podobně. ,,Spolupráce s panem Křížkem si velmi cením. Dětské domovy jsou mnohdy na malých městech či vesnicích a děti tak nemají možnost seznámit se na praxi v rámci školy s vysokou gastronomií, kterou Zdeněk svými kvalitami představuje. Děti si díky němu rozšiřují obzory,” uvedla ředitelka neziskové organizace, Linda Hurdová.

Nadání a dovednosti o.p.s.
Nadání a dovednosti o.p.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je pomáhat dětem z dětských domovů a pěstounských rodin s osobním i kariérním rozvojem a s prvními kroky do samostatného života. Celkem jejich projekty prošlo již 618 dětí.

Zdroj: www.nadaniadovednosti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *