Herečka Gabriela Heclová se představí v novém seriálu České televize Vzteklina

Talentovaná herečka a bývalá youtuberka Gabriela Heclová se bude od 10. ledna po následujících deset týdnů objevovat na obrazovkách České televize jakožto studentka Táňa v novém seriálu Vzteklina. Loňská absolventka herecké konzervatoře v Praze má před sebou přelomový rok plný nových profesních výzev.

„Role Táni v seriálu Vzteklina je dosud největší, jakou jsem si kdy zahrála. Její psychologie je dost náročná a dala mi hodně zkušeností. Táňa je podle mě hodně poznamenaná tím, že nemá maminku a vychovává ji pouze starší sestra. Právě proto je velmi samostatná. Je to zároveň holka, u která platí, že co má na srdci, to má na jazyku,“ říká o své roli Gabriela Heclová. Na natáčení seriálu pod taktovkou scenáristy Jana Stehlíka a režiséra Tomáše Bařiny se podle svých slov podílela půl roku.

Seriál Vzteklina se odehrává v prostředí Šumavy, jejíž příroda a historický kontext v něm zaujímají stěžejní roli. Tvůrci původně seriál psali jako horor, ve výsledku se ale proměnil v netradiční krimi sérii.

Gabriela Heclová chystá v roce 2018 vedle seriálu Vzteklina také další novinky. Poté, co se loni definitivně rozhodla opustit prostředí YouTube a věnovat se pěvecké a herecké dráze, stihla nazpívat několik cover verzí slavných písní pod záštitou vydavatelství Mad Baker Music (ke zhlédnutí ZDE) a zazpívat si na velkém koncertu Jamese Newtona Howarda v Praze. Pod vydavatelstvím Mad Baker Music chystá na začátku roku také vydání vlastní skladby a videoklipu. „Věřím, že rok 2018 bude přelomový. Pracuji čím dál více na vlastní tvorbě a těším se, že se opět posunu. Nově jsem také začala moderovat pořad na televizi Óčko, což mě rovněž moc těší,“ sděluje Gabriela Heclová.

ANOTACE SERIÁLU VZTEKLINA (Česká televize)
Jakkoli je Česká republika vztekliny prostá země, objevují se náhle poblíž jedné z šumavských vesnic nakažená zvířata a hlavní postava tohoto kriminálního thrilleru, třicátník, virolog Pavel Rogl, má za úkol zmapovat situaci, dohlédnout na vakcinaci a nalézt příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost s nákazou. Je vrahem člověk, nebo uprchlá velká šelma?

GABRIELA HECLOVÁ
Gabriela Heclová je devatenáctiletá zpěvačka, herečka a bývalá youtuberka. Narodila se Praze a vystudovala zde hereckou konzervatoř. Druhým rokem spolupracuje s vydavatelstvím Mad Baker Music, se kterým nyní vytváří originální sólo track. Jako herečku jsme ji mohli vidět například v seriálu Svatby v Benátkách nebo ve filmu Instalatér z Tuchlovic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *