Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Jaká je outdoorová výbava roku 2018? Vše je lehčí, sbalitelné, maximálně univerzální i ekologické!

Svět outdoorové výbavy se bude letos více než kdy jindy přiklánět k čím dál většímu minimalismu – bude využívat technologií a materiálů, které zmenšují velikost i hmotnost produktů. Zároveň je ale v kurzu univerzálnost produktů, které v sobě skrývají mnoho funkcí a možností použití. To vše s dohledem na maximální šetrnost k životnímu prostředí a využívání přírodních recyklovaných materiálů.

“Zákazníci volají po větším komfortu a pohodlí, ale také jsou vzdělanější, co se týká materiálů a parametrů u zboží. Současným trendem je to, že si rádi vyhledávají informace, radí se s odborníky a jsou ochotni připlatit si za skutečně kvalitní zboží,” říká outdoorový specialista Vít Hruška z e-shopu www.4camping.cz

Vít Hruška

Nosí se minimalismus i univerzálnost
Trendem roku 2018 je především to, že se produkty outdoorového světa zmenšují a také snižují svou hmotnost: „Tendence ke snižování váhy je snad nejvíce patrná v segmentu karimatek, kde dnes není problém sehnat nafukovací karimatku s váhou pod 500 g při standardní délce a tloušťce. Není už ale zvláštní ani to, že bundu můžete sbalit do velikosti své dlaně. Zmenšování a snižování váhy však rozhodně není na úkor funkčnosti, ba naopak – minimalismus je důsledkem vývoje nových a stále lepších technologických postupů a materiálů,“ podotýká Vít Hruška.

Právě to všechno totiž vede k dalšímu důležitému trendu pro příští rok a to je univerzálnost. Lidé dnes podle odborníka nechtějí být zavaleni mnoha věcmi, ale hledají takové, které jim poslouží stejně dobře při procházce kolem domu i výšlapu na Sněžku, a které pokud možno využijí v co nejvíce ročních obdobích. Jako příklad můžeme uvést multifunkční batohy, které jsou vybaveny reflexními prvky, velkou kapsou na dokumenty či notebook, přípravou na hydrovak i odnímatelným bederním popruhem, aby posloužily při každodenních cestách do práce či do školy i při výletech do přírody.

Nádobí z palmového listí a místo nabíječky slunce
Na tyto trendy úzce navazuje používání materiálů, které jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí. “Typickým příkladem je masivní využívání plastového recyklátu k výrobě izolačních materiálů pro spacáky či outdoorové oblečení. Většina bund a spacáků se syntetickými plnidly je tak dnes vyrobena z recyklovaných PET lahví, hitem je nádobí z palmového listí nebo hrnečky a talíře ze slupek od rýže,” vyjmenovává Jaroslav Skalka, který každoročně pořádá v Praze největší středoevropskou Výstavu stanů a vybavení do přírody.

Ekologický přístup se ovšem projevuje i ve využívání přírodních zdrojů energie, konkrétně té solární. „Velmi oblíbené jsou zejména malé solární nabíječky pro dobíjecí tužkové baterie nebo větší a výkonnější zařízení, které už dokáží nabíjet i notebooky, mají USB vstup pro mobilní telefony, přehrávače hudby, kapesní počítače a další elektronická zařízení. Solární panely jsou zpravidla voděodolné, takže si je můžete připevnit na batoh a budou tak sbírat potřebnou energii celý den,“ říká Vít Hruška s tím, že velký úspěch slaví také solární lampy, svítilny, hudební reproduktory nebo solární sprchy.

Na www.4camping.cz vás vybaví na výlety do přírody v jakékoliv roční období, na rodinnou dovolenou, za sportovními zážitky i na vaše vysněné expedice. V rubrice Poradna tady pak najdete spoustu praktických tipů a rad odborníků.

Zdroj: www.4camping.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *