Nechte se inspirovat foodpairingem

Přemýšleli jste o tom, proč se šampaňské pije s jahodami? A všimli jste si v menu neobvyklých kombinací a napadá vás, proč tomu je? Ti nejlepší kuchaři útočí na vaše chuťové pohárky a snaží se připravit nevšední zážitek párování chutí. Tato sofistikovaná činnost hledající harmonii na poli gastronomie vychází z chuťových vlastností jednotlivých surovin.

Na začátku byli dva chemici, kteří aplikovali zajímavou metodu v technologii přípravě pokrmů. Zaměřili se na spojování na první pohled nesourodých potravin, které se však vzájemně chuťově doplňují. Stačí k tomu, aby suroviny sdílely hlavní aromatické složky. Idea Foodpairingu je snaha o vytváření nových kombinací potravin a o zdůraznění jejich základních chutí. Můžeme tak objevovat neotřelé variace, které se někdy pohybují až na samé hranici toho, co jsem běžně zvyklý jíst.

Pro dokonalý kulinářský požitek
Uspokojení náročných chuťových pohárků zaručí nejen kvalitní kuchyně, ale také vhodný výběr nápojů, který umocní celkový dojem. Mezi známé kombinace jídla s pitím lze zařadit vinné, pivní a nealkoholické párování, do větší obliby se dostává i párování s destiláty. Poměrně čerstvou záležitostí u nás je i párování čaje s jídlem. Důležité je se seznámit s vlastnostmi surovin a dodržovat jejich strukturovanou chuť. Extázi v ústech vám vytvoří kombinace červeného vína s čokoládovými lanýži, skvěle bude spolupracovat i srnčí s perníkovým kořením.

Nebojte se experimentovat
Jedná se o vynikající způsob prozkoumání nekonečných a mnohdy i podceňovaných chuťových možností důvěrně známých potravin. Už jako děti jsme dostávali krajíc chleba namazaný sladkou ovocnou pochoutkou, dnes si džem přidáváme do jogurtu nebo na palačinky. Ale objevili jste kouzlo delikátní kombinace džemu a sýru? Nezapomeňte, že by džem měl chuť sýru vhodně doplňovat, vyzkoušet můžete Relax 100 % z ovoce, který nabízí čtyři druhy džemů, a to broskev, jahodu, černý rybíz a višeň. Navíc jsou všechny oblíbené příchutě bez přidaného cukru, ten zde nahrazuje ovocná šťáva. Například k nejznámějším k sýrům typu hermelín a camembert se skvěle hodí broskvový džem. Chuť goudy potrhne džem višňový, italský parmazán se stane ještě neodolatelnější ve spojení s rybízovým. Rozpečený kozí sýr s jahodovým džem a ořechy na hnízdě ze salátku dodá vaši fit večeři nezapomenutelný zážitek. Všechny oblíbené příchutě džemů lze párovat podle pravidla: „k jemnému sýru jemný džem, k výraznému ostřejší džem.“

Tip redakce:
Relax 100% ovoce jahoda
Složení: jahodová složka 61,1% (jahody 82%, koncentrovaná jahodová šťáva 18%), koncentrovaná jablečná šťáva (38,7%), koncentrovaná citronová šťáva (0,2%), zahušťovadlo: pektiny. Na 100 g výrobku bylo použito 100 g jahod. Celkový obsah přírodních sladidel je 36 g na 100 g výrobku. Cena za 220 g džemu Relax 100 % z ovoce je 59,90 Kč

 

Zdroj: http://www.relaxdzemy.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *