Herečka Ivana Jirešová: Proč zrovna ona řeší školní záchodky?

Na svých cestách herečka projela už hodně koutů světa a má v plánu v tom pokračovat i v letošním roce. V téhle zálibě ale pravidelní vídá jeden háček – stav toalet. A tak i proto se stala patronkou projektu Domestos pro školy, který má za cíl zlepšování stavu školních záchodků.  

„Himaláje, Amazonie, Peru, to jsou všechno kouty světa, kde musíte být otrlý a připraven na ledacos. Toalety jsou samostatnou kapitolou a ty zážitky nejde ani popsat. Byla jsem poměrně v šoku, když jsem před pár lety navštívila školní toaletu tady v České republice. Řeknete si civilizovaná země, ale tam nebylo vůbec nic, toaletní papír, mýdlo, prostě základní vybavenost nula,“ prozradila Jirešová.

Právě návštěva školní toalety a její katastrofální stav byl hlavní důvod, proč se před třemi léty stala patronkou projektu Domestos pro školy, který má za cíl zlepšování stavu toalet v mateřských a základních školách.

„Měla jsem možnost účastnit se předávání šeků zástupcům škol a školek a je do docela dobrý pocit, když vám rukama projdou téměř dva miliony korun, u kterých pak uvidíte, jak hezky s nimi bylo naloženo,“ svěřila herečka.

A co plánuje v letošním roce? „Snad mi konečně vyjde týden s dcerou Sofinkou na Lefkádě. Chceme se připojit k ostatním nadšencům bikram jógy. Budeme tam ráno i večer cvičit a přes den se koupat v moři, na to se moc těším. Určitě mám v plánu cestovat i tady po naší republice a pár dní strávit na Lipně, Šumavě a Jizerkách!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.