Mladý zpěvák Mikolas Josef za nás jede na Eurovizi! Je mu jen 22 let a bude zpívat čtvrt miliardě lidí! VIDEO UVNITŘ!

Českou republiku bude na letošním ročníku Eurovision Song Contest 2018 reprezentovat Mikolas Josef, který zvítězil jak u odborné poroty, tak v diváckém hlasování národního kola. Dvaadvacetiletý zpěvák bude 8. května v Lisabonu s písní Lie To Me bojovat o postup do finále, které proběhne 12. května 2018.

 “Dokázali jsme to, jedeme na Eurovizi,” napsal si mladý zpěvák na sociální síť. “Už za 3 měsíce zazní Lie to Me čtvrt miliardě lidí u televizních obrazovek a 20 000 divákům v Lisabonské Altice Aréně,” dodal.

Vítěz národního kola získal takřka polovinu všech diváckých hlasů a obdržel i plný počet bodů u sedmi z deseti mezinárodních porotců. „Mikolas získal osmašedesát z osmdesáti možných bodů. Jeho vítězství lze skutečně označit za drtivé. Znamená to, že má jednoznačně mezinárodní parametry, což mu určitě dodá sebevědomí a motivaci pro další hudební kariéru, včetně vystoupení v Lisabonu,“ komentuje výsledky vedoucí české delegace Jan Bors.

Mikolas Josef je dvaadvacetiletý zpěvák z Prahy, hudební producent a režisér videoklipů. Kariéru začínal jako pouliční umělec po evropských městech a k tomu si modelingem přivydělával na vysněné hudební studio. V roce 2015 debutoval prvním singlem a videoklipem „Hands Bloody“. Od té doby se s dalšími singly umisťuje vysoko v hitparádách. Účast na Eurovision Song Contest v Lisabonu bere jako životní příležitost. „Ovládlo mě obrovské nadšení a nejen u mě, ale i u mé rodiny a mých spolupracovníků v Praze a ve Vídni. Všichni tím dnes žijeme a doufám, že to udělá radost i mým fanouškům, kteří pro mě hlasovali. Je to velká událost. Po tři měsíce nás teď čeká spousta práce. Těším se na ni,“ popisuje Mikolas Josef.

„Důležité je ocenit i výsledky zbylých finalistů, tedy Evy Burešové, Debbi, Pavla Callty a skupin Eddie Stoilow a Doctor Victor. Všichni měli silné skladby a odvedli skvělou práci. Dělali maximum nejen pro svou vlastní propagaci, ale především i pro propagaci soutěže ESCZ, České televize a České republiky u nás i v zahraničí,“ dodává kreativní producent Jan Potměšil. Oživení národního kola a vysokou úroveň soupeřící šestice interpretů pozitivně hodnotili nejen fanoušci a odborníci u nás, ale i v zahraničí.

Foto Robert Tichý, Facebook Mikolase Josefa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.