Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnZe života

Únorové tipy: zábava s dětmi, lyžovačka, wellness i romantika

Co byste řekli na valentýnské lyžování a hýčkání v termálech? Anebo se chcete prohánět po svazích největšího lyžařského „cirkusu“ v Rakousku? A přivítali byste možnost dát děti do kvalitní lyžařské školky a trochu si odpočinout? Pro děti je v únoru připravena řada zábavných akcí i ve městech a ani dospělí nepřijdou zkrátka: můžete se vydat na nejrůznější vzdělávací kurzy, cvičení, ale také na kurzy kreativního tvoření.

Valentýnské lyžování za hubičku
Ski areál Razula Velké Karlovice připravil (nejen) pro zamilované neobvyklou oslavu svátku svatého Valentýna. Návštěvníci střediska mohou od pondělí 12. do středy 14. února v rámci akce Valentýnské lyžování za hubičku získat k jednomu celodennímu skipasu druhý zdarma pro svou drahou polovičku. Dopřát si tady pak mohou i zasloužený odpočinek v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal, které jsou otevřené denně až do 22 hodin, což skýtá příležitost oslavit během jediného dne svátek zamilovaných nejen na sněhu, ale i ve vodě. Další příležitostí k oslavě je 14. února Valentýnská noc v Cocktail baru Lanterna, kde barmani připravili speciálně pro tento večer tříchodové valentýnské drink menu. Spa hotel Lanterna nabízí také valentýnské pobyty Romantické hýčkání, při nichž můžete rozmazlovat tělo i duši při časově neomezené relaxaci ve wellness centru, v péči masérů, a milovníci gastronomických zážitků si mohou zvolit romantické posezení v hotelové zážitkové restauraci Vyhlídka, která nabízí šestichodové menu snoubené s víny.

Jarní prázdniny na poslední chvíli
Rodinné jarní prázdniny s výukou lyžování, kdy se děti baví a rodiče si odpočinou, pořádají od 4. února do 11. března v Nebespánu v Kašperských Horách. Lyžařskou školku „all inclusive“ tady pořádají už 12. sezonu za sebou a je určena pro děti ve věku od 4 do cca 12 let. Probíhá v kvalitním lyžařském areálu přímo v Kašperských Horách na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem, pro děti, které umějí lépe lyžovat, také na „velkém“ vleku. Výuka je přizpůsobena potřebám dětí, k dispozici je vyhřívaná odpočívárna, teplý čaj, svačinka a další vymoženosti. Na děti čeká osm hodin kvalitní lyžařské výuky a dvě odpoledne plné zábavy v Nebespánu (pečení sušenek, zábavné hry, výtvarné dílny, poznávání Šumavy a k dispozici je jim i tělocvična se spoustou hraček). V ceně pobytu je odvoz dětí z hotelu na svah a zpět, aby měli rodiče co nejvíce času pro sebe a mohli si posedět a dát si něco dobrého v místní vyhlášené restauraci, které vládne francouzský šéfkuchař, vydat se za sportem nebo si s partnerem užít trochu romantiky.

Jarní lyžování v Leogangu
Pokud hledáte útočiště, kde si odpočine každý člen rodiny, vyzkoušejte idylické středisko Puradies v rakouském Leongangu. Stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do největšího rakouského lyžařského regionu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn, pro který platí jeden skipas, takže střediska, trasy i zábavu můžete libovolně střídat a zažívat stále něco nového. Hned 3. až 4. února se zde koná jedna z nejvyhlášenějších běžkařských akcí Evropy: Skimarathon, v němž si změří své síly profesionálové i amatéři. Přímo v hotelu Puradies je půjčovna lyží a postarají se zde i o vaše sněžná prkna. Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat či odpočívat ve wellness světě, zatímco o ratolesti se postarají zkušení instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování. Co vás tady ale nadchne, to je unikátní atmosféra. Zvenčí toto místo vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř ale čeká na hosty nejedno překvapení. Ostatně, jedinečný interiér přinesl hotelu mezinárodní designérské ocenění. Pokoje, odpočívárny i sauny jsou maximálně prosklené, abyste si mohli užít impozantního světa zasněžených Alp. A myslí tady i na děti a teenagery, jimž je určena velká herna.

Noční stopa Valachy
Noční stopa Valachy je 15 kilometrů dlouhý večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem, který se koná 17. února 2018 ve Velkých Karlovicích v Beskydech. Je to první díl seriálu Valachy Tour, zázemí, start i cíl jsou u hotelu Galik. Závod se koná na okruhu dlouhém 7,5 km na strojově upravených tratích Beskydské magistrály ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové. Trasa závodu zavede běžkaře až pod hotel Horal a zpátky pak směrem k centru Velkých Karlovic. Start je v 18 hodin, ještě předtím za soumraku budou připraveny závody na kratší vzdálenosti také pro děti.

Otevřené hodiny v Monkey’s Gym
Pokud počasí nepřeje výletům venku a vy přemýšlíte, jak a kde děti zabavit, vydejte se do zbrusu nové tělocvičny Monkey’s Gym v pražském obchodním centru Šestka. Pořádají tady pravidelné „otevřené hodiny“, na které můžete přijít bez předchozí rezervace a strávit společně se svou ratolestí šedesát minut plných pohybu. Dětem i rodičům jsou k dispozici všechna nářadí vyrobená speciálně pro nejmenší jako kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, opičí dráhy, míče, zábavné barevné a měkké cvičební prvky, horolezecká stěna a mnohé další. Hodina není vedená lektorem – na začátku jsou rodiče seznámeni s vybavením tělocvičny a cviky, které mohou děti na jednotlivých nářadích provádět. V průběhu hodiny je pak lektor přítomen podle požadavků rodičů pro organizaci sportovních her nebo správnou asistenci při provádění jednotlivých cviků. Koncept hodiny není přesně stanoven a řídí se čistě jen tím, čemu se děti chtějí věnovat.

Pyžamková párty v Juklíku
Pyžamkové párty plné dobrodružství se konají v Baby klubu Juklík na Praze 5! Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím mohou o volném víkendu náležitě odpočinout! Tohle velké dětské dobrodružství začne v pátek v 17.00 a skončí v sobotu v 18.00 večer. Děti čeká plavání, výtvarné tvoření, dovádění a spousta radosti, to všechno pod vedením profesionálních lektorů. Dětem sbalte věci na plavání (dva ručníky), oblečení na ven, převlečení na výtvarku (lze poničit), láhev na pití, spacák, karimatku, kartáček na zuby a nezapomeňte ani na plyšáka na spaní. Dvě věci jsou v Juklíku vždy jisté: Děti se vám vrátí spokojené a hlavně čisté! Termín: 23. 2.–24. 2. (další jsou pak 23. 3.–24. 3., 20. 4.–21. 4. a 18. 5.–19. 5. 2018).

Rozhýbejte své tělo, a třeba i změňte profesi
Pokud rádi cvičíte, chcete se naučit něco nového, nebo se třeba rovnou chcete stát instruktorem/instruktorkou skupinových forem cvičení, vydejte se na některý z únorových workshopů Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Hned 10. února se můžete zúčastnit celodenního školení na téma Zdravotní pilates pod vedením zkušeného lektora Lukáše Kolka. Dozvíte se tady spoustu zajímavých věcí zaměřených na zdravý, nenásilný a přirozený pohyb bez nutnosti ovládat anatomii a jakékoliv cvičební programy, pochopíte správné a zdravé funkce hlubokých i povrchových tkání v těle, naučíte se „správně“” dýchat při cvičení i v běžném životě a odnesete si zásobník jednoduchých cviků. 24. února pak FISAF pořádá další celodenní workshop na téma Overball and Theraband, který vede jedna z nejznámějších českých lektorek Michaela Polášková. Získáte základní znalosti týkající se práce s hlubokým stabilizačním systémem páteře a čeká na vás také spousta praktických ukázek cvičení s využitím therabandu a overballu. Oba workshopy jsou určeny široké veřejnosti, je možné je absolvovat samostatně nebo jako 3. stupeň vzdělávání pro získání živnostenského listu.

Kreativní dílny pro dospělé
Spoustu zábavy a legrace i pořádný impuls pro vaši kreativitu na vás čeká na workshopech tvoření na textil, papír i další rozmanité materiály, které pořádá kreativní dílna Aladine. Že nemáte talent na vyrábění? Na to zapomeňte. Tady vás přesvědčí, že kreativní jsme všichni, jen se přestat bát a vědět, jak správně na to. Zkušené výtvarnice tady rozvíjejí kreativitu a tvořivost prostřednictvím originálních témat, metod i kvalitních kreativních pomůcek, díky nimž můžete aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru. A hlavně – třeba si najdete nový koníček, který vás bude bavit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *