Nenechte si ujít fotografickou výstavu Camino na kolečkách

V prostorách Karolína Karlovy Univerzity se 5. 2. 2018 konala vernisáž fotografické výstavy Camino na kolečkách s podtitulem na vozíku život nekončí. Série fotografií vznikla během 640km výpravy po Svatojakubské cestě z Logroña do Santiaga de Compostela. V čele osmičlenného týmu stanul vozíčkář Jan Dušek trpící progresivní formou roztroušené sklerózy. Svou poutí chtěl dodat odvahu a motivaci všem lidem, kteří sedí na vozíku a myslí si, že jejich život skončil. „Nic není nemožné, stačí pouze chtít!“ je jedním z mott jeho cesty.

Dalšími členy týmu, kteří podnikli pouť Španělskem s Janem Duškem, byl známý cestovatel Petr Hirsch, pečovatel Petr Slavík, asistent kamery a řidič Vít Kohout, poutník Michal Černý a režisérka Eva Toulová s kameramanem Tomášem Lénárdem, kteří o celé pouti natočili celovečerní stejnojmenný dokument Camino na kolečkách. Nejmladším členem výpravy byl 10ti letý Jenda, syn Jana Duška, který na cestě svého otce doprovázel.

CAMINO NA KOLEČKÁCH – oficiální trailer

A je to tady … oficiální trailer CAMINO NA KOLEČKÁCH je venku. Překonal Honza Dušek, spolu se svým synem a dalšími členy výpravy nástrahy svatojakubské poutní cesty Španělskem a doputoval do Santiaga de Compostela? 29 intenzivních dnů na cestě, která přinesla tropické teploty, ale též déšť, vichr a téměř mráz.PREMIÉRA 17. 10. 2017 v kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem. Od listopadu se můžete těšit, že CAMINO NA KOLEČKÁCH dojede i do Vašich kin. A to díky distributorovi Pannonia Entertainment CZ. Těšíte se? Pomozte nám, dát o nás vědět. Sdílejte, lajkujte, komentujte jak se Vám tahle ochutnávka líbí.Přehled kin s projekcí: http://www.caminonakoleckach.cz/p/kina.htmlRežie: Eva Toulová, Kamera a střih: Tomáš Lénárd, Hudba: Richard Pachman a další interpreti, mluvené slovo: Viktor Preiss, Producent: Petr HirschÚčinkují: Jan Dušek Jan Dušek ml. Eva Toulová Tomáš Lénárd Petr Slavík Vítek Kohout Michal Černý Petr Hirsch Romana Hanzlová Roman Tandler Petr Kollner Dirk Reuse Milena Prichystalova Svatava Müllerová Lenka Pavlišová Radomíra Charvátová Zdenka Křenová Tom Brabec Samuel Iren Křen, desítky poutníků a samotná svatojakubská cestaAnglické titulky: Veronika BrabcováNěmecké titulky: Lenka PučalíkováNěmecká korektura: Hansjürgen Karl

Zveřejnil(a) Camino na kolečkách dne 7. srpen 2017

Jednotlivé fotografie mapují 29 denní výpravu Španělskem a poukazují na nejsilnější zážitky týmu obohacené o osobní komentáře jednotlivých účastníků. Na dalších panelech se návštěvníci dozví více o roztroušené skleróze a poutních cestách. Celou akci moderoval Josef Mádle, úvodní slovo měl organizátor výstavy Petr Hirsch. Slovo dostal i prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., prorektor pro tvůrčí a ediční činnost, který pohovořil o historických souvislostech v kontextu svatojakubské cesty. Krátce se představil Domov sv. Josefa v Žirči. Po vernisáži následovala o samotné cestě beseda s Janem Duškem a Petrem Hirschem.

Výstavu, která vznikla díky podpoře Karlovy Univerzity a záštity MVDr. Pavla Bělobrádka, je možné navštívit v prostorách křížové chodby Karolína Karlovy Univerzity celý únor od 10-18h, poté poputuje do dalších měst.

Režisérka Eva Toulová a moderator Madle

Zdroj: https://www.facebook.com/caminonakoleckach/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *