Velkolepou podívanou slibuje nový muzikál Chyť mě, jestli na to máš!

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni má výpravný muzikál na úrovni Hudebního divadla v Karlíně. Není divu. Muzikál Chyť mě, jestli na to máš režíroval Lumír Olšovský, který má spoustu zkušeností právě z Hudebního divadla v Karlíně. Velkolepá podívaná rozhodně stojí za návštěvu.

Muzikál Chyť mě, jestli na to máš byl sepsán podle stejnojmenného filmového trháku režiséra Stevena Spielberga s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem. Pokud jste film neviděli, nevadí, věrně ho kopíruje. Režisér si vybral do hlavní role finalistu soutěže Česko Slovensko hledá Superstar Martina Haricha, přestože s muzikálem mnoho zkušeností nemá.

Nepolíbený muzikálový herec Harich
“Účinkoval jsem jen jednou v historickém muzikálu Matúš Čak Trenčianský na Slovensku, měl jsem tam však malou roli a odehrálo se jen několik představení. Nikdy bych si nemyslel, jaká to bude fuška. Když mě Lumír Olšovský před dvěma lety oslovil, okamžitě jsem souhlasil. Jakmile ale začaly zkoušky, dva týdny jsem trpěl depresemi, že to nezvládnu. Přestože jsem se vždycky chlubil, že umím česky, tak největší problémy mi dělala čeština. Navíc jsem se já, písničkář, který si doma skládá hudbu, píše texty a pak koncertuje, ocitl mezi profesionály, kterým jsem nesahal po paty. Jsem rád, že jsem do toho šel, protože jsem poznal neskutečné množství šikovných lidí. Přestože studovali školy a já jsem přišel z ulice, tak mi pomáhali a radili, za což jim patří velký dík,” prohlásil Martin, který nemá alternaci. Na všechna představení dojíždí z rodného Slovenska. Přestože je to nepolíbený muzikálový herec, se svou rolí se popral z grácií. I když si občas povšimnete nedokonalé češtiny, svými skvěle odzpívanými party mu to odpustíte.

Stránský měl trému
Naopak v roli detektiva se střídá Martin Stránský s Martinem Šeflem. “Vybral jsem si do všech hlavních rolích samé Martiny, aby se mi to nepletlo,” žertoval Lumír. Nicméně i pro Martina Stránského, který v roli detektiva doslova září a vy mu ji věříte od A do Z, muzikál představovaly malé potíže. “Činoherní mozek funguje úplně jinak než muzikálový. Musel jsem si pamatovat choreografie a texty písniček. Naposledy jsem účinkoval v muzikálech Šakalí léta a Funny Girl před šestnácti lety. Naštěstí se mi nestalo, že by mi text písničky vypadl, ale trému jsem kvůli tomu měl,” přiznal ostřílený herec. Krásné kostýmy a úžasné kulisy jsou bohužel tak náročné, že je nejde převážet, a proto lze tento muzikál vidět pouze v Plzni, ale vyplatí se sem zajet!

Foto: Martina Root

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.