Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Šest tisíc kamenů na jedinečném šperku v nové kolekci od Preciosa Components

Nová kolekce od Preciosa Components představena veřejnosti v Paříži. Na kolekci, která vzdává hold Čechám, řemeslu a pětisetleté tradici sklářství v Křišťálovém údolí, se podíleli přední čeští designéři. Soubor křišťálových novinek provází i kolekce oděvů Kláry Nademlýnské nebo jedinečné šperky nevyčíslitelné hodnoty z více než šesti tisíc zirkonů od návrhářského dua Zorya.

Nespočet ručně našitých křišťálových kamenů a tisíce zirkonů, které oživují prastarou severočeskou květinovou výšivku na jedinečném šperku, vypráví příběh nejnovější kolekce křišťálových novinek Preciosa Components. Soubor inspirací pro sezonu jaro/léto 2019 nese jméno Atelier Bohemia a společnost jí vzdává hold takřka pětisetleté historii sklářství v Křišťálovém údolí, tradičním řemeslům či samotným Čechám.

„Naše nová kolekce by se dala přirovnat k osobní zpovědi Preciosy,“ popisuje Tomáš Lamač, vedoucí Odboru inovací Preciosa Components. „Chceme ukázat, co všechno přinesly stovky let zkušeností našich předků sklářů, od nichž jsme se učili. Nyní dovedeme z křišťálu vybrousit takřka cokoli a ještě to různě upravovat dle požadavků jednotlivých návrhářů. A právě toto umění prezentujeme v rámci Atelieru Bohemia.“

Novinky pojí jemnější přírodní paleta barev doplněná precizními aplikacemi, které se společně odvolávají k jednoduchému a krásnému životu starých časů.

K těm odkazuje i zcela mimořádná sada šperků ze zirkonie, kterou speciálně pro Atelier Bohemia vytvořili designéři šperkařského ateliéru Zorya. Ti v archivech objevili fragmenty staré květinové výšivky ze severních Čech a využili ji jako hlavní motiv unikátních šperků. Motiv krajky rozebrali pomocí speciálního softwaru, který pro tento účel vyvinuli, na jednotlivé barevné body-pixely. Každý z nich na šperku nahrazuje jeden zirkon. Jen na náhrdelníku jich je takřka tři tisíce, na celé sadě pak přes šest tisíc. „Chtěli jsme propojit moderní technologie s prastarými technikami klenotníků,“ popisuje Daniel Pošta, designér a spoluzakladatel Zoryi. „Vydali jsme se cestou propojení technologických postupů s těmi kreativními, které se obvykle v klenotnictví neuplatňují.“ Všechny zirkony byly ručně připevněny na hedvábné plátno se zlacenými lemy.

Soubor doplňuje i limitovaná kolekce rustikálních modelů a doplňků od známé české návrhářky Kláry Nademlýnské. „Folklor je jednou z mých stěžejních inspirací v průřezu celé mé dvacetileté tvorby,“ popisuje. „V tomto případě jsem se ale do tématu mohla ponořit ještě víc než obvykle a využít i některé prastaré oděvní techniky. Vše je dělané ručně.“

Kolekce se veřejnosti poprvé představí v pondělí 12. února 2018 na jednom z nejdůležitějších módních veletrhů světa, Première Vision. Následně zamíří do italského Milána.

Kolekce Atelier Bohemia pro jaro a léto 2019 zahrnuje následující novinky:
•Nová barva: Light Gold Quartz
•Nové barvy nanogems: Ivory, Lavender Jade
•Nové tvary: Slim Navette MAXIMA, Pyramid MAXIMA
•Nová mikrovelikost: MC Chaton Rose MAXIMA ss3
•Hold dědictví: Seed Beads, Lamp Beads
•Limitovaná edice kabošonů: Tea Rose
•Nový produkt: MAXIMA hotfix transfer 

Preciosa Components
Sklářská tradice Preciosy sahá více než pět století nazpět, a to do roku 1548, kdy byly v Křišťálovém údolí na území dnešní České republiky položeny její základy. Ty stojí na ideálech, jako jsou kvalita, odolnost a inovace.  Díky těmto hodnotám Preciosa již po staletí dosahuje nových technologických objevů a podmanivou a nadčasovou kvalitu pravého českého křišťálu dokázala rozšířit na trzích po celém světě. Centrála společnosti se nachází v Jablonci nad Nisou.

V současnosti Preciosa Components nabízí přes 35 000 křišťálových kamenů pro stále rostoucí portfolio luxusních módních značek, známých designérů i výrobců módních komponent na šesti kontinentech. To vše vždy v absolutním souladu s průmyslovou i environmentální legislativou. Veškeré produkty v našem portfoliu jsou vyrobeny v České republice. Preciosa Components je členem rodiny Preciosa Group, která v současnosti provozuje 11 zastupitelských kanceláří v USA, Spojeném království, Rusku, Číně, Hongkongu, Jižní Koreji a Dubaji.

Zdroj: www.preciosa.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *