Herec Igor Orozovič z Poldy překvapil: Ohání se kordem, vycvičil ho mistr!

Tohle nikdo nečekal! V nejnovějším díle oblíbeného primáckého seriálu Polda předvede herec Igor Orozovič při vyšetřování vraždy své šermířské umění! Prozradil, že šerm trénoval už při studiích a učila ho legenda jevištního šermu, Karel Basák.

„Na lekce šermu k natáčení Poldy jsem šel s několikaletým předstihem. Ještě za studií na divadelní akademii, tedy před deseti lety, jsme měli šerm jako součást povinné výuky. Učil nás mistr Karel Basák, legenda českého jevištního šermu. Tak mě to bavilo, že jsem chodil i nad rámec výuky. Několik let nato jsem se s šermem intenzivně setkal podruhé. Bylo to v Ostravě, kde jsem hrál Tybalta v Romeovi a Julii. Tehdy si nás vzal do parády Petr Sýkora. Pěkně jsme dřeli a myslím, že bitka, kdy Romeo Tybalta zabije, vypadala syrově a uvěřitelně. Několikrát jsme taky s Markem Holým – Romeem – měli opravdu na kahánku,“ prozradil herec.

Po deseti letech se právě při natáčení Poldy s Karlem Basákem znovu setkal. Byl totiž poradcem při dvoudenním natáčení šermířských scén. „A dokonce v tomto díle hraje mého bývalého mistra šermu, který je zavražděn. Takže to bylo krásné setkání po letech hned na několika úrovních. Karel pro natáčení pochopitelně sestavil i hlavní souboj. Učil i Aleše Bílíka, se kterým postava Andreje soupeří. Takže jsme jen navázali tam, kde jsme začali. Karel Basák mě nejdřív naoko seřval, že jsem všechno zapomněl, ale pak už jsme se do toho pustili a každý trénink pěkně zakončili malým pivem,“ směje se Igor.

„Šerm mě vždycky fascinoval. Ale ne historický s těžkými meči, brněním apod. Ale kordy! Ta dokonalost a elegance pohybu – jako tanec. Lehkost a férovost spojená se zákeřností. Kdybych se měl něčemu věnovat intenzivněji, byla by to asi právě tahle forma šermu. Ve scénické podobě. Ten sportovní mi přijde už příliš vykloubený. Takže jsem moc rád, že jsem si zas k železu čichnul a doufám, že to nebylo naposledy,“ říká herec.

K šermu Orozovič zláká i Matáska. V jednu chvíli totiž popadne papírový tubus a Matásek se brání šavlí. Byla to jedna ze scén, která oba neskutečně bavila a při které se vyřádili.

Celý díl uvidíte v sobotu ve 20.15 na Primě.

Foto FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *