Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiMóda

Pojďme si hrát do deště aneb dětské oblečení pro pohodové hraní v nepohodovém počasí

Kdo měl někdy možnost navštívit skandinávské země, určitě si všiml, že děti si tu hrají venku bez ohledu na počasí – vítr, déšť ani sníh jim nevadí. Jsou na to ovšem patřičně vybavené. I když u nás prší mnohem méně, není od věci nechat se severskými zvyklostmi inspirovat – je to ostatně další možnost jak přimět děti, aby trávily více času venku.

„Kdyby se měli třeba lidé ve Finsku omezovat tím, že venku zrovna prší, nemohli by jít ven skoro nikdy. Jsou zvyklí v dešti pracovat, a třeba děti ve školkách chodí každý den na několik hodin na procházky. Stejně tak školní děti tráví přestávky na venkovních dvorech a hřištích, a je úplně jedno, jaké je počasí. Tomu ovšem odpovídá jejich ustrojení. Právě Finové jsou specialisté na propracované technické oblečení, které je odolné proti drsnému severskému počasí a vyvíjelo se už od dob, kdy vznikaly první oděvy určené rybářům vydávajícím se na dlouhé cesty na moře,“ vysvětluje Petra Tichá ze Ski a Bike Centra Radotín, které v České republice zastupuje finskou značku Reima.

Tipy na oblečení do deště, sněhu i mrazu:
Bunda do nepohody
Dětská bundička do deště Reima Vatten je z pohodlného praktického materiálu, který neobsahuje škodlivé PVC. Má svařované švy a nový áčkový střih s prodlouženou zadní částí. Zip je po celé délce, samozřejmostí je i mnoho reflexních prvků. Koupíte na Skibi Kids za 1 390 Kč.

Pončo pro maximální pohodlí
Dětské pončo do deště Reima Vesiko je z flexibilního nepromokavého materiálu, má odepínací kapuci a spoustu reflexních prvků pro větší bezpečnost a viditelnost za špatného počasí. Prodává se za 1 099 Kč.

 

Kalhoty do deště i do mrazu
Nepromokavé kalhoty Reima Lammikko jsou z voděodolného a špínu odpuzujícího materiálu, mají nastavitelné šle a praktická poutka pod boty, které udrží nohavice na místě. Díky vychytanému materiálu jsou vhodné pro celoroční nošení, protože v zimě v mrazu netuhnou. Prodává se za 570 Kč.

Praktické „navlékačky“
Klasické kalhoty do deště Reima Oja mají dostatek místa pro spodní oblečení. Svařované švy zajistí, že dovnitř kalhot nepronikne ani kapka. Mají elastický pas a odnímatelná poutka pod boty. Koupíte na Skibi Kids za 524 Kč.

Nepromokavé palčáky
Rukavice do deště Reima Kura jsou z praktického materiálu bez obsahu PVC a dětem se dobře navlékají. Díky svařovaným švům zůstanou voděodolné bez ohledu na to, kolik louží je třeba prozkoumat. Mají elastický pásek na druky na zápěstí, který se postará o to, že dobře sedí. Koupíte na za 336 Kč.

Klobouček do deště
Veselý lehký dětský klobouček Reima Rainy z nepromokavého materiálu bez škodlivého PVC chrání malá ouška, krk a tvář před deštěm. Klobouček je bez podšívky a díky svařovaným švům nepronikne dovnitř ani kapka. Děti si můžou vybrat z nových svěžích barvách, stačí si vybrat tu svou! Prodává se za 392 Kč.

Nezbytné holínky
Dětské holínky Reima Taika jsou z vulkanizované gumy bez PVC. Mají bavlněnou podšívku a odnímatelné stélky Happy Fit, které pomáhají najít správnou velikost bot. Koupíte na za 728 Kč.

Zdroj: www.skibi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *