Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Smoothie rozzáří barvami jídelníček i vaši kondici

Novoroční detox už letos nestihnete. To ale neznamená, že je pozdě na očistu organismu. Nebo na zdravou a lehkou večeři či snídani totiž není nikdy pozdě. Zkuste smoothie. Pro jeho přípravu používáme šťávu ale i celé plody, a tak nemusíme přijít o dužinu, která obsahuje mnoho vitamínů. Obohatí jídelníček nejenom svými chutěmi, vůněmi a barvami, ale především zdraví prospěšnými účinky a cenným složením. Kombinace mohou na první pohled vypadat zvláštně, ale zdání klame. Jsou vyzkoušené, lahodné a hlavně zdravé.

Banánové smoothie s avokádem
Ingredience:
banán
avokádo
370 ml pomerančového džusu
3 lžíce bílého řeckého jogurtu
lžíce citronové šťávy
lžíce medu
kapka Extra panenského olivového oleje Vasco da Gama

Postup:
Z vyzrálého avokáda vydlabeme dužinu, zralý banán oloupeme, přelomíme na třetiny a dáme všechno do mixéru. Přidáme jogurt, pomerančový džus, med, olej a několika pulzy rozmixujeme na hustou hladkou tekutinu. Nalijeme do sklenic a servírujeme s brčkem. Olivový olej pomůže tělu lépe zpracovat vitaminy a ve výsledné chuti není vůbec znát.

Meruňkové smoothie
Ingredience:
2 skleničky Hamánek Happy Fruit s meruňkami a broskvemi
150 g malin
100 g ananasu
200 ml kokosové vody
lžička chia semínek

Postup:
Nejprve rozmixujeme jednu přesnídávku s polovinou kokosové vody, ananasem a semínky a připravené sklenice naplníme do dvou třetin. Poté přidáme do mixéru druhou přesnídávku, maliny a zbytek kokosové vody a necháme rozmixovat dohladka. Opatrně nalijeme do sklenic jako druhou vrstvu a hned podáváme.

Rajčatové smoothie
Ingredience:
2 šálky nakrájených rajčat nebo rajčata krájená OTMA
půl šálku nakrájené mrkve
čtvrt šálku nakrájeného celeru
půl šálku rajčatové šťávy
čtvrt šálku jablečné šťávy
podle chuti několik lžic chilli omáčky VASCO DA GAMA
podle chuti pár kostek ledu

Postup:
Zeleninu důkladně omyjeme a nakrájíme na menší kousky. Všechny ingredience přidáváme postupně do mixéru a rozmixujeme je do hladka. Podle chuti přidáme do smoothie chilli omáčku a led.

Zdroj: Hamé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *