Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

MINT: Brno Fashion Market proběhne na jaře hned dvakrát

V Brně proběhnou letos na jaře hned dva MINT Markety. První MINT: Brno Fashion Market s číslem 29 se bude konat v sobotu 17.3. v budově Tržnice Brno na Zelném trhu. O měsíc později proběhne již třicátý MINT: Brno Fashion Market, a to o víkendu 14.-15.4. v prostorách Mosilana Hubu na Křenové ulici. Designéři a návrháři zaplní dvě patra Mosilany pestrou nabídkou designového oblečení, šperků a bytových doplňků. Kromě nákupů bude na návštěvníky čekat i hudební doprovodný program. MINT Markety dělá jedinečnými přátelská a pohodová atmosféra. Nejsou pouhým místem prodeje, ale také prostorem pro přátelské setkávání a navazování kontaktů. Vstup je jako vždy zdarma a bezbariérový. Vítány jsou rodiny s dětmi, vstup mají povolen i pejsci.

Na jednodenním MINT: Brno Fashion Marketu 29 se představí na sedmdesát nezávislých módních, šperkařských a designových značek. Svou tvorbu bude prezentovat například dílna ART-YVAH, ve které používají tradiční materiály i výrobní postupy při tvorbě nadčasových kabelek a batohů. Ze šperků zaujme třeba projekt cestovatelského páru Couple of Sand, kteří vytvářejí stříbrné šperky s pískem nasbíraným po celém světě. Autorka Daniela Fišerová, která stojí za značkou Ellastration, maluje zvířecí motivy na porcelán a textil.

Jubilejní, již 30., díl MINT: Brno Fashion Marketu nabídne velké množství vystavovatelů i gastronomických stánků. Novinkou bude potravinová zóna Gastronebe, v rámci které se na na MINT: Brno Fashion Marketu budou prezentovat i nezávislí výrobci potravin. Ateliéry umístěné v Mosilana Hubu budou otevřeny návštěvníkům. Atmosféra akce bude koncipovaná jako oslava narozenin – 30. díl znamená už 8 let existence MINT Marketů. První MINT Market se konal ještě pod názvem Factory Fashion Market ve Zbrojovce Brno v červnu 2010.

Po celou dobu se MINT Market drží své původní filozofiebýt platformou pro české návrháře a designéry, která jim pomáhá s propagací, kontakty i prodejem jedinečných výrobků, které je v českých podmínkách velmi obtížné dostat do běžné obchodní sítě. MINT markety jsou alternativou k nešvarům současného konzumního života. Nabízejí možnost odpovědného nakupování. Návštěvníci nakupují lokálně vyráběné produkty, které nemusely cestovat přes půlku světa, nepotřebují plastový obal. Peníze za ně utržené zůstávají místnímu prodejci, nikoliv nadnárodním řetězcům. Naprostá většina výrobků vzniká v malých sériích, v Česku a s jedinečným designem.

MINT: Brno Fashion Market 29
Tržnice Brno, Zelný trh
So 17.3.   10.00 – 18.00

MINT: Brno Fashion Market 30
Mosilana Hub, Křenová 19
So 14.4.: 11:00 – 18:00
Ne 15.4.: 10:00 – 17:00

Zdroj: https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-30

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *