Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života💐 MDŽ

Originální dárky k MDŽ

Mezinárodní den žen je u nás vnímán jako komunistický svátek, který se u něžného pohlaví netěšil velké oblibě. Doby, kdy slavili hlavně muži a po značně „unaveném“ návratu domů odbyli svou ženu podobně unaveným karafiátem, jsou však pryč a do popředí se dostává původní význam dne.

Tento mezinárodně uznávaný svátek je stanoven jako výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. Ty bojovaly za zlepšení životních podmínek a za získání volebního práva žen. Ať už pro vás má tento den jakýkoliv význam, udělejte ho speciálním. Vzpomeňte si na ženy ze svého nejbližšího okolí, které jsou pro vás něčím výjimečné, a obdarujte je čímsi zvláštním. Nevynechejte ani sebe. Vždyť co je důležitější než mít ráda sama sebe a umět se ocenit. V následujících řádcích najdete několik tipů na originální dárky.

Sacher jako z vídeňské kavárny
Může se to zdát jako klišé – co je tradičnější dar než květina či sladkost. Co takhle obdarovat vyvolenou rovnou celým dortem? Vsadíme se, že takovým gestem vyrazíte dech každé ženě. Ideální volbou je všemi oblíbený Sacher – originální druh čokoládového dortu s meruňkovou marmeládou a čokoládovou polevou. Vyváženou chuť čokoládové lahůdky zaručuje znalost originální receptury v kombinaci s těmi nejlepšími surovinami přímo z Vídně. Dort Sacher koupíte v pekařství hypermarketu Globus za 149 Kč (500 g) nebo 399 Kč (1 300 g). K dostání je také krájený za 39,90 Kč (1 ks).

TONI&GUY rozzařující vlasový parfém
Každá žena miluje vůně, do kterých může zahalit své tělo i mysl. Klasickým parfémem už však neohromíte a hlavně je těžké odhadnout konkrétní vůni. Jako ideálním a hlavně originálním darem tak může být TONI&GUY Illuminating Hair Perfume. Tento vlasový parfém v sobě spojuje příjemné kořeněné aroma, tóny citrusu a zázvoru a texturu santalového dřeva. Navíc dodá účesu i neodolatelný lesk. Doporučená maloobchodní cena vlasového parfému je 289,90 Kč.

Pochoutka na dámskou jízdu
Skvělým způsobem, jak tento významný den uctít, nemusí být jen dárek. Co takhle pro partu „svých žen“ uspořádat menší party a oslavit MDŽ společně? Pro takovou příležitost se perfektně hodí chipsy Lay’s Oven Baked, unikátní tím, že jsou pečené v peci. Díky tomu obsahují o 50 % méně tuku než klasické lupínky. Méně tuku však neznamená méně chuti. Právě naopak! Výjimečně dobrá chuť této vypečené varianty vás jednoduše ohromí. Nové pečené chipsy si s kamarádkami zamilujete na první křupnutí. Nové Lay´s Oven Baked 65 g jsou v prodeji v běžných sítích hyper a super marketů za doporučenou prodejní cenu 24,90 Kč. K dostání jsou v klasické slané verzi nebo s příchutí jogurtu a bylinek.

Ekologický set – keramický uzávěr s taškou
O ženách je známo, že rády nakupují. A proto je jistě potěší praktická nákupní taška Trash Made, která je však ekologická. Je vyrobena ze 100% nebělené bavlny a poslouží k opakovanému používání na nákupech i na cestách. Hodit se může obzvlášť nyní, kdy mají prodejci legislativou zakázáno rozdávat v obchodech zdarma plastové igelitky. Taška je dostupná ve dvou grafických provedeních, má dostatečně dlouhé úchyty a křížové prošití pro maximální odolnost. Pokud není zrovna používaná, dá se složit do balíčku o velikosti cca 7 na 7 centimetrů a šikovně schovat i do kabelky. Původní cena tašky je 150 Kč, ale pokud si k ní v eshopu Trash Made zakoupíte ještě elegantní keramickou zátku na víno, dostanete k příležitosti MDŽ celý balíček v ceně 330 Kč.

Zajímavostí je, že uzávěr je vyroben z korku a jeho keramická část z pojistek elektrických vedení. Myšlenkou projektu Trash Made, který rozjel kolektivní systém REMA, je totiž výroba šperků a bytových doplňků z recyklovaných materiálů, čímž dostávají staré součástky z elektropřístrojů nový život a příběh.

Ovocná kytice plná vitamínů
Pokud si přece jenom potrpíte na květinách, ale chcete se vyhnout koupi karafiátu, můžete vyzkoušet ovocné kytice. Jejich životnost bude možná kratší než u květin řezaných, zato v aktuálním počasí pomůžou s doplněním všech důležitých vitamínů. Můžete si vybrat, jak bude takový dárek vypadat a z jakého ovoce bude připravený. Základem je vždy podstava, kterou tvoří nejčastěji miska, košík, květináč nebo třeba hrníček. Do nich se pak skládá speciálně připravené a vytvarované ovoce, případně taky čokoláda. Například Frutiko má v nabídce speciální MDŽ mini kytičku, která v sobě skrývá lahodnou kombinaci sladkého melounu, šťavnatých jahod, ananasu, hroznového vína a zelených jablek zdobených hořkou čokoládou, v ceně 449 Kč. Kytici doručí kurýr, navíc i po konzumaci květiny pořád zůstane roztomilý puntíkatý hrneček jako vzpomínka na toho, kdo dárek věnoval.

Antistresové omalovánky nebo zenová zahrádka
Chcete-li přispět k pohodě obdarované, vsaďte na zábavný a relaxační dárek. Takovým mohou být třeba antistresové omalovánky. I pár krátkých minut malování denně pomůže krásně se odreagovat. Omalovánky můžete vybírat například v knihkupectvích, kde najdete širokou škálu motivů, od nádherných indických mandal, obrysů známých míst nebo měst, až po vzory děl slavných výtvarných mistrů, jakými byli třeba Alfons Mucha nebo Pablo Picasso. Průměrně lze takový dárek pořídit od 100 Kč. Dražší, nicméně zaručeně originální pozorností je pak zenová zahrádka, což je druh japonské zahrady sloužící k meditaci a rozjímaní. Respektive její stolní miniatura. Dá se totiž pořídit přenosný dřevěný box o rozměrech asi 40 x 30 cm, který je naplněný pískem, kamínky či rostlinami, a ty si může jejich autor za pomoci přiložených hrabiček, vidlic a hladítek sám rozmisťovat a určit si tak design zahrádky. Podle nálady ho pak může kdykoliv upravovat a měnit, což má dopřát klid a uvolnění mysli. Základní sadu pořídíte cca od 1 200 Kč, například na eshopu Zenová zahrada. K základu pak můžete dokupovat různé dekorační prvky, jako třeba mechy, trávy, listy, kameny nebo třeba malé můstky.

Vlastnoručně skládané origami přání
Říká se, že mnohdy nejvíce potěší vlastnoručně vyrobený dárek. Pokud už však nemáte čas na pořádné kreativní řádění a tvoření, určitě ještě stihnete do čtvrtka, kdy se Mezinárodní den žen slaví, připravit alespoň milé přáníčko. A samozřejmě by mělo být originální, takže co zkusit třeba origami? Jestliže opravdu nestíháte, dá se koupit už předpřipravený produkt – předskládané papírové origami srdce z dílny Origamica, na které stačí napsat krátký vzkaz. Autoři jej prodávají v různých obchodech, které lze vyhledat přes Heureku, cena se většinou pohybuje kolem 50 Kč. Pokud máte aspoň trochu času a můžete složit vlastní přání, stačí nachystat papír a na internetu si vybrat z mnoha dostupných psaných návodů či video tutorialů. Dá se taky dokonce zakoupit speciální origami papír, třeba od Papelote. Nabízí sadu deseti barevných papírů, které jsou šetrně zpracované a vyrobené výhradně v Česku. Sada stojí 64 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *