100 000 stromů vysází Nadace Yves Rocher díky projektu Sázejme pro planetu

V Česku se opět budou sázet stromy s Nadací Yves Rocher. České zastoupení značky se již podruhé připojilo k celosvětovému projektu Sázejme pro planetu a do roku 2020 se tak v lesích kolem Ralska vysadí 100 000 nových stromů. Zasadit strom a podpořit společnou iniciativu Yves Rocher a neziskové organizace Čmelák může velmi jednoduše kdokoliv.

Yves Rocher má zelenou takzvaně v genech a ochrana biodiverzity patří mezi její stěžejní obecně prospěšné aktivity, které realizuje prostřednictví Nadace Yves Rocher. Česká republika se již podruhé zařadí mezi třicítku zemí, které se připojily k iniciativě Sázejme pro planetu. Právě díky ní bylo po celém světě zasazeno již více než 70 milionů stromů. Cílem českého projektu nebude vysazování nových lesů, ale obnova těch stávajících, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin. Do monolkulturních lesů Ralské pahorkatiny budou díky spolupráci s českou neziskovkou Čmelák – Společnost přátel přírody přibývat stromy, které tu kdysi přirozeně rostly.

Darujte zasazený strom
Podpořit dlouhodobou iniciativu nadace může kdokoliv a kdykoliv, a to i když to má do lesa daleko. „V Yves Rocher dáváme možnost každému, kdo má chuť přispět. Zapojit se do aktivit, kterými vracíme přírodě, co nám dává, lze velmi jednoduchým způsobem. Za každý zakoupený produkt s logem I love my planet je vysazen jeden strom,“ upřesňuje Miroslav Kubricht, generální ředitel Yves Rocher Česká republika a Slovensko. „S každým takto označeným produktem, který třeba koupíte někomu jako dárek, tedy zároveň darujete i zasazený strom,“ dodává.

Stromy jsou sázeny po celém světě a díky projektu Sázejme pro planetu a spolupráci s místní partnerskou neziskovkou teď budou opět vysazovány i v Česku. „Naším hlavním posláním je obnova harmonických vztahů mezi člověkem a přírodou a vytváření příležitostí pro ty, kteří se chtějí aktivně podílet na podobě místa, kde žijí. Vysadili jsme již více než 400 000 sazenic z našich vlastních bioškolek,“ popisuje práci neziskovky ředitelka Čmeláku Daniela Fialová. „Díky Nadaci Yves Rocher jich zasadíme dalších 100 000, přičemž spolupráce má i důležitý sociální a ekovýchovný rozměr. Na výsadbách se totiž budou podílet nejen místní živnostníci, ale i spousta dobrovolníků,“ doplňuje Fialová.

Iniciativa je celosvětově financována mimo jiné z prodeje produktů s označením I love my planet. Pobočky Yves Rocher nicméně finančně podporují aktivity nadace také příspěvky z nově založených zákaznických karet. Projekt vysazování stromů v České republice byl zároveň podpořen přímým finančním příspěvkem českého zastoupení značky.

Zanechejte pozitivní stopu
Nadace Yves Rocher založená v roce 1991 s cílem podporovat projekty, jejichž hlavním posláním je ochrana biodiverzity, funguje pod záštitou Francouzského institutu (Institut de France, veřejná instituce sdružující pět francouzských Akademií věd). Její původní závazek vysadit 1 milion stromů byl navýšen na 100 milionů do roku 2020. „Vize projektu Sázejme pro planetu má nejen ekologickou a environmentální, ale i sociální rovinu. Přispíváme k utváření komunit, podporujeme aktivity místních obyvatel a lokálních zaměstnavatelů,“ říká předseda nadace Jacques Rocher, syn zakladatele značky. „Snažíme se tak naplňovat ideu, která je od počátku naším mottem: zanechávat pozitivní otisk na nejrůznějších místech naší planety.“

Více o projektu Sázejme pro planetu na https://www.yves-rocher.cz/sazejme_pro_planetu
Více o neziskové organizaci Čmelák – společnost přátel přírody www.cmelak.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *