Michal Suchánek o nové filmové roli: Pepa je introvert stejně, jako já!

Proletěl vám někdy hlavou během chvilky celý život? Přesně to se stane obyčejnému úředníkovi ve filmu Pepa, který 12. 4. vstoupí do kin. Hlavní roli v něm hraje Michal Suchánek. 

Pepa nikdy neměl přehnaně vysoké cíle. Toužil jen po obyčejném životě jako tisíce jiných. Mít manželku, děti, práci, která by ho bavila, a v ní trošku uznání. Jeho život nezačal úplně slavně – odmalička byl outsider, který neměl moc kamarádů. Čím dál víc měl pocit, že dělá všechno stejně jako ostatní, ale pokaždé s katastrofickým výsledkem. Katastrofálně se vyvinulo i jeho manželství. Z usměvavé osudové ženy Zdeny (Petra Špalková) se stala protivná ženská, která si vždycky najde něco, za co by mu mohla vynadat. A právě když se Pepa konečně ocitne v situaci, kdy by mohl být po dlouhé době zase šťastný, stane se…. něco. Pepa upadne do kómatu a v něm se mu odehraje celý jeho život, který Pepa glosuje svými komentáři.

V hlavní roli se představí Michal Suchánek, který tu možná ztvárnil svou životní roli. „Pepa je introvert, podobně jako já, a stejně jako on, i já si situace, který se kolem mně odehrávají, doprovázím vlastními vnitřními komentáři, stejně jako je to v tomhle filmu,“ říká o roli Michal Suchánek.

Pepa

Pepovu manželku Zdenu si zahrála Petra Špalková. Co je pro ni hlavní téma filmu? „Podle mě je to obrovská osamělost a outsiderovství hlavního hrdiny, průměrného chlapíka, který nebyl nikdy dostatečně milován a pochopen přesto, že má kolem sebe své nejbližší, svou rodinu, má slušnou práci a zdánlivě mu nic nechybí. Já hraju jeho manželku, trochu vychytralou mršku, která si ho nabrnkne ze zištných důvodů,“ říká herečka.

Protože hlavní hrdina Pepa se ve filmu objeví v různých časových úsecích, zahrálo si ho několik herců. V nejmladším věku ho ztvárňovali dvouletý a pak pětiletý chlapeček. Pepu na základce si zahrál osmiletý Viktor Antonio, středoškoláka pak talentovaný téměř osmnáctiletý student gymnázia Vlastimil Kaňka. Sám Michal Suchánek se ve filmu objeví s nabarvenými vlasy a v parukách.

V dalších rolích se ve filmu představí například Filip Blažek, Alice Bendová, Marek Vašut, Kristýna Kociánová, Jakub Kohák, Alena Doláková  a další, malé roličky si zahráli i youtubeři PeeetaaaTV a Vláďa Videos a youtuberka a zároveň fotbalová brankářka Bára Votíková.

Film se natáčel loni v srpnu až říjnu v ateliéru v Praze, v kladenském hotelu vznikaly retro scény z osmdesátých a devadesátých let. Štáb režiséra Jána Nováka, který zároveň napsal scénář spolu s Jaroslavem Sauerem, natáčel i v jedné luxusní vile, v krematoriu a na některé scény použil i dron.

Snímek vznikl v producentské společnosti  DonArt production, s.r.o, hlavním kameramanem je Antonín Chundela, hudbu složil Václav Noid Bárta.

Foto DonArt/Pepa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.