Lepší život pomocí ájurvédy pod taktovkou terapeutky Terezy Lindauerové

Všichni toho chceme hodně stihnout. Také chceme dobře vypadat, dobře se cítit a být šťastní. Jenže jak toho v každodenním kolotoči povinností dosáhnout? Jak se naučit zpomalit, věnovat čas (i) sobě, dobře se stravovat, hýbat se? Ideálním startem je více si všímat sám sebe. Pozorovat, co nás těší, co nám dělá dobře, kdy se jak cítíme. Zkuste ájurvédský program jemné očisty těla i duše s terapeutkou Terezou Lindauerovou. Pod jejím dozorem si budete krůček po krůčku osvojovat základní pravidla ájurvédy, naučíte se věnovat čas sobě a především být samy k sobě vlídné a milé. Dost často se totiž stává, že máme sebe až na posledním místě a jsme na sebe velmi přísné. Uvidíte, jak Vám bude po programu (jehož délku si samy určíte) krásně.

 

 My ženy jsme známé dietářky. Pár týdnů jsme na sebe velmi přísné a pak se (dočasně) radujeme z úbytku centimetrů. Jenže jestliže chceme mít více energie, a být se sebou skutečně spokojené, je potřeba udělat více. Ideálně změnit životní styl do takového, ve kterém je nám dobře a který je pro nás příjemný, dělá dobře našemu tělu i naší duši. Přesně takový program jemné očisty těla i duše vymyslela pro své klienty ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová a nyní ho můžete vyzkoušet i Vy. Stačí se objednat na první konzultaci, vybrat si, zda se programu chcete věnovat, měsíc, dva, či tři a následně se jen nechat vést po mailu.

Zjistila jsem, že jsou na sebe ženy přísné a dopřávají si málo času i péče. Máme obstát v zaměstnání, být skvělými matkami, báječnými partnerkami, fajn kamarádkami, starat se o domácnost, na vše dohlédnout a ještě dobře vypadat. No není toho na jednu ženu až moc? V mém programu učím ženy především věnovat čas sobě. Pozvolna, postupně si osvojovat ájurvédská pravidla péče o tělo, duši, i správného stravování,“ vysvětluje ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová a dodává: „Mým klientkám vyhovuje, že jsem jim k dispozici. Když mají nějaký problém, poradím jim, najdeme společně nějakou alternativu, která jim bude vyhovovat.“

Jak program jemné očisty těla i duše vypadá?
Jeho délku si určíte Vy samy – buď se mu budete věnovat měsíc, dva, nebo tři. Program sám by se dal rozdělit do tří částí a to: péče o tělo, péče o duši a stravování.

Péče o tělo spočívá jak v pohybu – tedy v zapojování základních jógových pozic do běžného života, tak i v péči o pokožku. Je velmi důležité, abychom si denně našli chvilku jen pro sebe. Promazat své tělo, dopřát si uvolňující koupel, či masáž obličeje. Nebo se jen tak bez chvatu projít z práce domů pěšky. Terapeutka postupně přidává další tipy, které se postupně stávají součástí našich všedních rituálů.

Péče o duši zahrnuje především ranní a večerní prodýchávání, drobné meditace, které nás harmonizují a přivádějí k našemu nitru. Pravidelné zklidnění nám dodává nadhled a vnitřní pohodu.

Stravování se v ájurvédě řídí po staletí ověřenými pravidly. Jí se jen třikrát denně, hlavním jídlem je oběd, který je potřeba si vychutnat, věnovat mu čas a zastavit se během něj. Pokud jste zvyklé něco rychle dojíst po dětech, či hltat bagetu nad klávesnicí, bude to změna dosti razantní, avšak nesmírně příjemná. Terapeutka Vám vysvětlí, jaká koření jsou pro Vás vhodná, co jíst kdy, jinak to bude v létě, jinak v zimě. Prostě kompletní manuál na zdravý životní styl.

Velkou výhodou programu jemné očisty těla i duše je, že se změny zapracovávají do života postupně, a když se osvědčí, tak se stanou příjemnou součástí. Není to tedy takové to rychlé, od zítřka změním dvacet věcí. Ale hezky pozvolna, v příjemném rytmu, nejprve vše vyzkoušet, poté přidávat další body.

Cena ájurvédského očistného programu jemné očisty těla i duše je závislá na délce, a je v ní zahrnuta pravidelná týdenní konzultace i pravidelné poradenství v případě, že si klientka s něčím neví rady. Měsíční program = 2.500 Kč, dvouměsíční program = 3.000 Kč a tříměsíční program = 3.500 Kč.

Zdroj: www.zdravivharmonii.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *