Topmodelka Helena Christensen nafotila sérii portrétů novým smartphonem s umělou inteligencí

Společnost Huawei, třetí největší výrobce smartphonů na světě, představila v ikonických prostorech pařížského Grand Palais svou novou vlajkovou loď. Je jí řada smartphonů P20, jíž vévodí zejména model Huawei P20 Pro. Ten jako první chytrý telefon na světě disponuje trojitým fotoaparátem Leica, který navíc využívá předností umělé inteligence. Značka zároveň odtajnila exkluzivní spolupráci s Helenou Christensen, někdejší supermodelkou, která se v posledních letech stala také renomovanou fotografkou. Helena s pomocí špičkového modelu Huawei P20 Pro nafotila sérii osobitých portrétů, kterou nazvala „See More“.

Portréty tří zajímavých žen se soustředí na detail
Série „See More“ zaznamenává příběh tří úspěšných mladých žen, kterým se daří v jejich profesi. Jde o francouzskou designérku šperků Adeline Rapon, balerínu Nizozemského národního baletu Melissu Chapski a Švédku Marii Fagerström, která je profesionální pilotkou. Špičkový fotoaparát modelu Huawei P20 Pro vnáší do snímků ideální rovnováhu mezi světlem a zachycením drobných detailů. Vyspělý smartphone s unikátním trojitým fotoaparátem Leica a řadou dalších inovativních funkcí Helena Christensen skvěle doplnila svými zkušenostmi, které získala před i za objektivem, a kreativitou. Výsledkem je citlivá umělecká fotosérie s živými barvami a precizně vykreslenými detaily.

„Cílem tohoto focení pro mě bylo zachytit podstatu mých fotoobjektů a oddanost, s jakou se věnují své profesi. Usilovala jsem o to, aby z fotografií bylo i beze slov poznat, jaké mé modelky jsou, jakou osobnost mají,” popisuje Helena Christensen. „Huawei P20 Pro celý proces výrazně usnadnil a umožnil mi, abych se k těmto úžasným ženám dostala mnohem blíž. Smartphone totiž nepotřebuje žádné speciální vybavení, které by tvořilo zbytečnou fyzickou překážku mezi mnou a objekty, které jsem fotografovala,” dodává.

Dokonalé fotky za každých okolností
Na vývoji nového telefonu tým Huawei úzce spolupracoval s fotografy a odborníky ze slavné společnosti Leica. Cílem bylo vytvořit novou generaci chytrých telefonů, které uživatelům usnadní pořizování bezchybných fotografií. Výsledkem dlouhodobé spolupráce je model Huawei P20 Pro, který kromě špičkových objektivů při fotografování využívá také umělou inteligenci, která napomáhá tomu, aby byl výsledek vždy perfektní. Funkce umělé inteligence dokáže automaticky rozpoznat některé předměty nebo scenérie, a tak uživateli napoví, jaké nastavení, kompozici či rámování zvolit.

Fotografy určitě potěší také vylepšený a na poli smartphonů největší světelný senzor, který při focení zajistí více světla a díky tomu i jasný a zaostřený obraz. Režim Super Night zase umožňuje pořizovat mimořádně kvalitní noční fotografie. Displej Huawei FullView zajišťuje komfortní zobrazení zachycených snímků a ultra úsporná baterie smartphonu zajistí, že focení může trvat dlouhé hodiny.

„Řada Huawei P20 nastavuje novou laťku v oblasti smartphonů,“ říká Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. „Huawei P20 Pro kombinuje nejnovější technologie s hlubokými znalostmi odborníků ze společnosti Leica. Naším cílem je proměnit díky umělé inteligenci fotografování v neuvěřitelný zážitek, ale zároveň zajistit, aby výsledné snímky měly profesionální parametry. A skutečnost, že zkušená fotografka Helena Christensen byla ochotna vyměnit svou digitální zrcadlovku za Huawei P20 Pro, je pro nás důkazem kvality.

O Heleně Christensen
Helena Christensen pochází z Kodaně, kde se narodila dánskému otci a matce z Peru. Svou modelingovou kariéru zahájila v Paříži a brzy se stala jednou ze supermodelek, které v 90. letech změnily tvář módy. Během kariéry se objevila na více než 600 titulkách časopisů a spolupracovala s těmi nejrenomovanějšími módními domy, jako jsou Chanel, Versace nebo Prada.

Ačkoliv je stále aktivní modelkou, v průběhu let se z prostředí před fotoaparátem začala stále častěji přesouvat do role fotografky a uspořádala několik úspěšných výstav v galeriích po celém světě. Fotí především portréty, ale také reklamní, módní a umělecké fotografie. Kromě toho působila ve vlivném magazínu NYLON, který se věnuje módě a kultuře, a v New Yorku založila kultovní obchod s módou a starožitnostmi, který nazvala Butik. Jako fotografka spolupracuje také s OSN.

Zdroj: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.