Nový ředitel Virgil Abloha připravuje módní přehlídku pro značku Louis Vuitton, která proběhne v rámci týdne pánské módy v Paříži

Louis Vuitton s potěšením vítá Virgila Abloha, který se právě stal novým ředitelem pánských kolekcí. „Virgilovu hvězdu sleduji již od doby, kdy se mnou pracoval v roce 2016 u Fendi, a rád vidím, že jeho vrozená kreativita a avantgardní styl nacházejí dnes takové uplatnění – a to nejen ve světě módy, ale i dnešní popkultury. Jeho cit pro luxus a savoir-faire provedou pánské kolekce Louis Vuitton do budoucnosti,“ uvedl Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton.

„Jsem poctěn, že mohu nastoupit jako ředitel pánských kolekcí Louis Vuitton. Tradice a kreativní integrita této značky je pro mě obrovskou inspirací a těším se, až budu moci pracovat s těmito hodnotami a hledat paralely k dnešku,“ komentuje Virgil Abloh.

Kdo je Virgil Abloh?
Umělec, architekt, inženýr, kreativní ředitel a návrhář Virgil Abloh se narodil v roce 1980 v Illinois. Po absolutoriu s titulem stavebního inženýra na University of Wisconsin Madison, začal studovat architekturu na Illinois Institute of Technology ve studijním programu, který založil Mies van der Rohe. Zde získal znalosti o principech modernistického architektonického stylu a koncepci multidisciplinární spolupráce.

V roce 2012 založil vlastní značku Off-White c/o Virgil Abloh™️; prvním počinem bylo umělecké dílo PYREX VISION. V roce 2013 značka představila první sezonní kolekci dámské a pánské módy, a od rok 2015 předvádí na pařížském týdnu módy. Abloh též prezentoval svoji tvorbu v prestižních institucích na poli designu, například Harvard Graduate School of Design, Columbia Graduate School of Architecture, Planning and Preservation a Rhode Island School of Design.

V roce 2019 proběhne velká sólová výstava starší i novější tvorby Virgila Abloha v Museum of Contemporary Art of Chicago ve státě Illinois. V roce 2015 byl Virgil Abloh se svojí značkou Off-White c/o Virgil Abloh™️ nominován do finále LVMH Prize. Je držitelem mnoha cen; mezi jeho poslední úspěchy se řadí ocenění British Fashion Awards Urban Luxe Award a International Designer of the Year v rámci GQ Men of the Year Awards (2017).

O značce Louis Vuitton
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl podtržené tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona, který díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona zdobí příběh značky odvaha, a věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem toho, jakou péči věnuje značka řemeslnému zpracování.

Zdroj: www.louisvuitton.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.