Konec závodu regat na Mallorce. Jaký byl výsledek pro českou výpravu?

Pro naše reprezentanty závod na Mallorce skončil. Dále už jsou na programu jen medailové rozjížďky pro prvních deset v každé třídě. Do nich se nikdo z našich neprobojoval.

Dnes si připsaly jedno medailové umístění – 3. místo v poslední rozjížďce – Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová na 49eruFX. Jejich zlepšující se výsledky jsou příslibem do dalších závodů. Celkově skončily na 38. místě z 54 startujících lodí. Na 43. místě byla druhá naše posádka Veronika Živná a Kateřina Živná.

Nejlépe se s obtížnými podmínkami na Mallorce vyrovnali zkušení Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Viktor skončil na 46. místě ze 183 lodí a Karel na 59. místě ze 118. lodí. Se svým výsledkem může být spokojen i junior Jakub Halouzka, který se nakonec ve třídě Laser vešel do první stovky. Štěpán Novotný nezačal závod vůbec dobře, a přestože se ke konci hodně zlepšil, nestačilo to na víc než na 134. místo. Ani Jiří Halouzka se svým 158. místem nemůže být spokojen. Pro nadějného juniora Bena Přikryla, který skončil na 175. místě, to byl vůbec první velký závod na Laseru Standard. Nasbíral jistě spoustu zkušeností, které zúročí ve své další kariéře. Ve třídě Laser Radial se našim dvěma dámám Martině Bezděkové a Lence Kališové vůbec nedařilo a skončily na samém konci závodního pole.

Ve třídě Finn byl nejlepším našim závodníkem na 41. místě reprezentační šéftrenér Michael Maier: „Ondřej Teplý, který na konci března vybojoval bronzovou medaili na juniorském světovém šampionátu v Cádizu, původně na Mallorce vůbec nechtěl startovat. Pak se rozhodl, pojme závod tréninkově. Zpočátku zapsal několik velmi dobrých výsledků v rozjížďkách, ke konci závodu již do cíle většinou nedojížděl a soustředil se na nácvik startů a jízdy na zadní vítr. Proto mu patří až 47. příčka. Ondra je na sezonu skvěle připraven a určitě se od něj kvalitních výsledků letos dočkáme,“ věří Michael. „Dnes foukal nestabilní vítr, chvíli bylo téměř bezvětří, pak to zase zesílilo. Den na vodě byl opět dlouhý, vraceli jsme se až večer. Závod se těžko hodnotí, podmínky letos nebyly dobré, Češi nepředvedli žádný velký výsledek, ale pro všechny to byl vynikající trénink a důležité závody máme letos ještě před sebou.“ Ve třídě Finn byl na 67. místě ještě Martin Jozíf.

Dalším velkým závodem, který čeká naši reprezentaci, bude světový pohár ve francouzském Hyéres, který se pojede od 22. do 29. dubna. Tam uvidíme Viktora Teplého na Laseru, Ondřeje Teplého na Finnu a obě posádky na 49eruFX. Zbytek reprezentačního týmu se představí až na tradiční Medemblik regatě v Holandsku od 22. do 26. května.

První olympijská kvalifikace se jede v srpnu v dánském Aarhusu v rámci mistrovství světa všech olympijských tříd. Z celkového počtu zde bude rozděleno nejúspěšnějším zemím 40 % nominací do Tokia. K tomuto závodu se tudíž upíná pozornost všech jachtařů včetně těch našich a k němu směřují svou přípravu.

Kompletní výsledky zde: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race-resultsall

Zdroj: www.trofeoprincesasofia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *