Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Nejlepší jarní akce: pro rodiny, romantiky, sportovce i gurmety

Je ideální čas načerpat novou energii z probouzející se přírody a dopřát restart svému tělu i mysli. Začněte se více hýbat, dopřejte si mnoho nových zážitků a za pecí nenechte sedět ani děti. Máme pro vás spoustu tipů, kam na jaře vyrazit.

Nastartujte jaro na Lanterně s jógou, nordic walking i pilates
Pro ty, kteří se potřebují probrat ze „zimního spánku“, připravil Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích na duben speciální program. Pro hosty budou téměř každý den připraveny lekce cvičení – od jógy přes pilates či aquafitness až po stále populárnější nordic walking. Právě pro ten skýtají Velké Karlovice skvělé podmínky. V okolí hotelu je řada turistických tras vhodných pro chůzi s holemi, při nichž navíc objevíte krásy zdejší rozkvétající přírody i výhledy do okolí. Ke zlepšení svého životního stylu si ostatně nemůžete dopřát lepší restart: Snídat tady budete smoothie koktejly plné vitamínu – kuchaři je ve Spa hotelu Lanterna připravují denně čerstvé. Imunitu posílíte při saunových rituálech v relaxačním centru Wellness Horal, které je od Lanterny vzdálené 3,5 km a hosté hotelu Lanterna sem mají volný vstup. Lymfa se vám rozproudí při ayurvédské masáži v podání rodilých masérů ze Srí Lanky a Bali v hotelovém relaxačním centru L-Spa. A protože hýčkat se je rovněž třeba – skutečný gurmánský zážitek na vás čeká v hotelové restauraci Vyhlídka, kde nové jarní menu hýří barvami, ale je díky čerstvým použitým surovinám také zdravé a plné energie. A pozor: v dubnu ve Spa hotelu Lanterna platí zvýhodněná nabídka 4 nocí za cenu 3.

Jazz, blues & food víkendy v Nebespánu
Spojte návštěvu Šumavy s jedinečným kulturním i gastronomickým zážitkem! Jazzové a bluesové legendy se budou potkávat ve stylové kavárně a restauraci Nebespán v Kašperských Horách, jejíž majitelé se rozhodli spojit své dvě velké vášně – kvalitní hudbu a dobré jídlo. Nově vás tady tak letos čeká hned několik úžasných večerů plných skvělé hudby a výborné gastronomie, protože na pořadu dne bude kromě kulturních zážitků také degustace specialit zdejšího francouzského šéfkuchaře… Nebespán v Kašperských Horách je navíc nejen útulná kavárna a restaurace, kde ochutnáte lahodné francouzské i šumavské speciality, poctivé domácí zákusky a skvělou kávu, ale také první boutique hotel na Šumavě. Zážitky si tak můžete umocnit delším pobytem a ubytovat se tady v romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce nebo v komfortních apartmá. Snídani s lahodnou kávou od místních baristů si ráno vychutnáte přímo v kavárně nebo na venkovní terase. A o gastrozážitky se v Nebespánu postará i gurmánský obchůdek, kde na návštěvníky čeká s pravidelnými obměnami vždy jeden nový vyzkoušený recept a kvalitní suroviny z okolních farem.

Společně na kole
Není nadto mít s kým jezdit na kole. Na už zavedených pravidelných akcích #SBCRide najdete podobně naladěné cyklisty a cyklistky, s nimiž si můžete užít společnou vyjížďku v okolí Ski a Bike Centra Radotín, který vyjížďky #SBCRide pořádá. Sraz je vždy u obchodu na terase. Začnete malou cyklistickou snídaní, následuje společná vyjížďka v délce 2,5–4 h, a nemusíte se ničeho bát, tempo se vždy přizpůsobí účastníkům. Trasa končí většinou u některé osvědčené restaurace, kde si můžete dát oběd. Odpoledne je pak na účastnících, zda zvolí vlastní trasu, nebo se společně vrátí k obchodu. Vyjížďka probíhá za plného silničního provozu a jede se na vlastní nebezpečí. Aktuálně plánované vyjížďky najdete na https://www.kola-radotin.cz/sbcride

Zábavné kurzy in-line bruslení v Monkey´s Gym
Baví vaši ratolest bruslení? Anebo s ním chce teprve začít? Monkey´s Gym i letos pořádá úspěšné kurzy bruslení pro všechny malé nadšence! V rámci kurzu tady odborně vyškolení instruktoři s dětmi procvičí aktuální dovednosti a naučí je vždy i něco nového. Kurz zahrnuje dva bloky bruslení, proložené svačinkou, a je určen pro děti od 4 let (mladší po individuální dohodě). Samozřejmostí je rozdělení do skupin dle úrovně – vhodné i pro úplně začátečníky. Při počtu větším než 6 budou přítomni 2 lektoři, případně i asistent. Každá lekce začíná rozcvičkou na bruslích na travnaté ploše. Děti se nejdříve učí na bruslích stát a ťapat. Postupně se při bruslení osamostatňují a zkouší jezdit samy. Pro snazší učení tady mají spoustu vhodných pomůcek, zařazují oblíbenou jízdu mezi kužely, střelbu na bránu a jiné hry tak, aby děti bruslení od počátku hlavně bavilo.

Pyžamková party v Juklíku
Pyžamkové party plné dobrodružství se konají 20. a 21. dubna 2018 v Baby klubu Juklík na Praze 5! Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím o volném víkendu náležitě odpočinou! Tohle velké dětské dobrodružství začne v pátek v 17.00 a skončí v sobotu v 18.00 večer. Děti čeká plavání, výtvarné tvoření, dovádění a spousta radosti, to všechno pod vedením profesionálních lektorů. Dvě věci jsou v Juklíku navíc vždy jisté: Děti se vám vrátí spokojené a hlavně čisté!

Kreativní dílny Aladine zvou do městské džungle
Baví vás tvoření? Chcete zažít hezké chvilky s kamarádkou nebo dítětem a ještě si přitom něco hezkého vyrobit? Vydejte se do kreativní dílny AladinE, která pořádá pravidelné kurzy pro dospělé i děti. Pod dohledem předních českých výtvarnic se naučíte spoustu nových technik, které se dají použít při tvoření na textil i papír. V rámci textilních workshopů se můžete vydat na oblíbené hravé téma Kočky v Paříži, seznámit se s tajemným kouzlem Černého textilu, dopřát si trochu Andělského snění anebo se pustit do tvorby na téma Motýlí dýchánek. Horkou novinkou je pak letošní trend, který podle odborníků ovládne kreativní svět, a to je Urban jungle.

Bojujte proti dětské obezitě i lenosti
Počítačové hry, internet, mobilní telefony, televize – to je v posledních letech nejčastější způsob trávení volného času dětí a mládeže. A tak není divu, že české děti tloustnou a leniví. Pokud s tím chcete také něco udělat a chcete vést děti k pohybu, zapojte se do projektu Děti na startu. Workshop, v němž se dozvíte vše podstatné, se koná 21.– 22. dubna 2018 v Praze a je určen všem zájemcům, kteří chtějí otevřít kurzy ve svém městě, nebo se stát součástí trenérského týmu v tomto projektu. Dozvíte se vše o projektu, jak zrealizovat kurzy ve svém městě i spoustu zajímavých informací o vývoji a správném pohybu dětí. Také na vás čeká trénink míčových dovedností, gymnastiky, atletiky, koordinačních schopností a praktické školení o správné výživě dětí a mládeže. Do tohoto úspěšného celorepublikového projektu se už zapojilo více než 194 středisek a 6 025 dětí ve věku od 4 do 9 let, štíhlé, s nadváhou i obézní, talentované i netalentované. Projekt je zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly.

Otestujte si svého miláčka
Všechny nadšené cyklisty jistě nadchne testování těch nejnovějších dvoukolých modelů, které se koná 4. – 6. května 2018 ve Ski a Bike Centru Radotín. Zcela zdarma si můžete vyzkoušet špičkové modely z aktuálních kolekcí pro tuto sezonu značek Specialized, Cervélo, Trek a Cannondale. K otestování budou také kvalitní sedla. Jednotlivá kola můžete testovat ve dvouhodinových blocích, doporučujeme provést předem rezervaci konkrétního modelu i času. A novopečení rodiče, kteří se nechtějí vzdát své cyklistické vášně, zase ocení možnost na vlastní kůži otestovat dětské vozíky za kolo. Testovací jízdy jsou zdarma na 24 hodin, jediné, co je potřeba, je zaplatit servisní poplatek za nastavení, údržbu a očištění kola ve výši 190 Kč. Zdarma je zájemcům také občerstvení na terase centra.

Foto: www.lanterna.cz, www.nebespan.cz, www.juklik.cz, www.kola-radotin.cz, www.aladine.cz, www.fisaf.cz, www.monkeysgym.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *