5 tajných triků, jak si udržet krásnou a svěží pleť v jakémkoliv věku

S věkem, ale také kvůli špatné péči a především dehydrataci začne pokožka ztrácet elasticitu i svěžest. Nenechte svou pleť zestárnout zbytečně rychle a pomozte jí – lepším životním stylem i pomocníky, které se jmenují AHA kyseliny a peptidy.

„Zralost pleti není stanovena věkem. Záleží na tom, kolik má naše kůže v sobě vlhkosti – pokud je dehydratovaná, začnou se dřív tvořit vrásky. To je způsobeno ztrátou kolagenu a oslabením ochranného kožního filmu. Tyto vrásky poznáte podle toho, že už se jen tak samy nevypnou, když se přestanete smát. Taková pleť potřebuje více péče i větší ochranu před škodlivými vlivy,“ říká Lucie Karlíková, hlavní školitelka české kosmetické značky Essenté.

Lucie Karlíková

1. První pomoc je na vás: změňte svůj život k lepšímu, abyste se přestali mračit
Ano, je to tak, není žádná zázračná metoda, žádný kosmetický přípravek, který by měl na pleť takový vliv jako zlepšení životosprávy. Zkuste odbourat stres, dejte vale cigaretám, nakupte kvalitní potraviny, jezte co nejvíce ovoce a zeleniny. Pijte více vody a méně vína, myslete na dostatek spánku a dopřejte si více pohybu – ten je elixírem pro krásnou pleť. „Po mnoha letech v tělocvičně jsem přesvědčená, že rychlá chůze je prostě nejvíc. Pořiďte si krokoměr a počítejte… Minimální doporučená dávka je 10 000 kroků. Hýbejte se celý den a uvidíte! K dostatečnému množství kroků je ideální přidat alespoň jednou týdně klidnější či posilovací lekci. Já sama nedám dopustit na power jógu. Zklidní vás, protáhne i posílí. Vyčistí hlavu. K dokonalému výsledku do plavek však bude třeba ohlídat i jídelníček. Vyzkoušejte si pár dnů zapisovat vše, co sníte. Správné nastavení jídelníčku spolu s dostatečným množstvím pohybu je jediné kouzlo, které opravdu dlouhodobě funguje!“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz.

2. Z návštěvy kosmetického salonu si udělejte měsíční rituál
Ideální je, když s kosmetickou péčí v salonech začnete co nejdříve a uděláte si z ní rituál. Po 35. roku by to už ale měla být podle odborníků vlastně povinnost. „Je velký rozdíl ve stavu pleti ženy, která přijde v pětatřiceti letech a začne se o sebe starat, a po čtyřicítce. Nestačí mít kvalitní kosmetické přípravky doma, je nutné podpořit je i profesionální péčí a produkty, které mají silnější koncentraci aktivních látek a působí v kůži více do hloubky – například v podobě speciálních boosterů, které se aplikují dle svého zaměření na určité partie obličeje,“ dodává Lucie Karlíková s tím, že ošetřit tak můžete v jednom kroku problematickou aknózní bradu, povislé tváře, dehydratované čelo i červené žilky kolem nosu. Efekt působení boosterů umocní nanesení speciální masky. Například v salonech oblíbená novinka Essenté liftingová perleťová maska pleť během několika minut viditelně zpevní, vyhladí a rozzáří, protože obsahuje vysokou koncentraci peptidů zodpovědných za obnovu narušené struktury pleti.

3. Revoluce v péči o pleť zvaná peptidy
Peptidy působí poslední léta revoluci v kosmetice i dalších oborech. Proč tomu tak je? Jedná se o organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. V kůži pak zjednodušeně řečeno stimulují přirozené fyziologické procesy a chování živých buněk. Využívají se především k boji proti vráskám, k omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami apod. „Současným kosmetickým hitem je látka SNAP-8™ peptide, která v klinickém testu prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci dvakrát denně. Zaměřuje se na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje vrásky stávající,“ říká Denisa Jasinská z blogu o péči o pleť Inspirace.essente.cz Tuto látku najdete například v těchto kosmetických přípravcích:
Essenté Express krém proti vráskám obsahuje 10 % látky SNAP-8™ peptide a intenzivně redukuje, vyhlazuje a vyplňuje vrásky. Zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, která je po jeho aplikaci hladší a zářivější. Koupíte ho na www.essente.cz za 868 Kč.
Essenté Aktivní liftingový krém obsahuje 3 % SNAP-8™ peptide a redukuje již od první aplikace známky stárnutí, ochablou pokožku a povadlé kontury obličeje, krku a dekoltu. Koupíte ho na www.essente.cz za 643 Kč.

4. Zázračné AHA a BHA kyseliny
AHA a BHA kyseliny jsou další převratné aktivní látky, které se vzájemně doplňují s peptidy. Jsou to přirozeně se vyskytující organické karboxylové kyseliny, mezi něž patří například kyselina mléčná, jablečná, citronová, mandlová, vinná, glykolová, salicylová apod. V dermatologii a kosmetologii se využívají především k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů nebo právě k vyhlazení vrásek.

5. Domácí kosmetická „lékárnička“
Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit – perfektně čistá pleť je hlavním bojovníkem proti stárnutí. Kromě kvalitních odličovacích prostředků si na umyvadlo postavte i čisticí mycí emulze, ideálně s obsahem AHA kyselin. Ty obsahuje například Essenté AHA Cleanser, který se používá ráno a večer, aby se pleť připravila na nanesení potřebného krému plného aktivních látek. Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti a kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky. Koupíte ho na www.essente.cz za 242 Kč.
Myslete také na správné sestavení svých kosmetických přípravků. Ideální je, když jsou od jedné značky a vzájemně se doplňují od základní sady až po speciální pomocníky s některými problémy pleti. SOS pomocí v případě velké únavy pleti je například Essenté hydratační booster, který má příjemnou gelovou konzistenci a rychle hydratuje i velmi vysušenou pleť. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 735 Kč.

– Mohlo by se hodit –
Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, pak najdete na novém portálu Inspirace.essente.cz

Zdroj: inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *