Gabriela Koukalová: JINÁ. To je otevřená sportovní i osobní zpověď nejúspěšnější české biatlonistky!

Gabriela Koukalová. Žena, která svými sportovními výkony, vzhledem, názory, temperamentem… svým životem přitahuje pozornost veřejnosti. Gabriela Koukalová se rozhodla poprvé otevřeně vyprávět o svých soukromých a sportovních radostech i trablech, o vleklých zdravotních potížích. První autorizovaná biografie s výstižným názvem JINÁ, jejímž spoluautorem je respektovaný novinář Martin Moravec, je od 11. dubna v prodeji v knihkupectvích a na oficiálních webových stránkách www.koukal.cz, kde ji můžete zakoupit i s věnováním a podpisem autorky.

Příležitostí k osobnímu setkání s Gabrielou Koukalovou bude autogramiáda 19. dubna od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Část výtěžku z prodeje knihy bude ve spolupráci s Kontem Bariéry využita na charitativní účely.

Dlouho očekávaná novinka JINÁ je poděkováním fanouškům za přízeň a důvěru a zároveň motivací pro všechny, kteří se potýkají s nepřízní osudu a hledají inspiraci. „Sama na sobě jsem postupem času poznala, že zdravotní problémy i psychické stavy, se kterými jsem se potýkala, můžou mít velmi vážné následky, když se nezačnou řešit včas. Promluvit o tom do médií pro mě nebyla cesta, většinou se tam vše překroutí a vyzní to nakonec úplně jinak, než by mělo. Tak jsem si řekla, že to zkusím sepsat do knihy. Upřímnou zpověď mého dosavadního života. S ambicí upozornit na nepříliš populární zdravotní problémy, které řeší spoustu dívek a žen, a dodat jim odvahu to začít řešit. I pro mě bylo psaní knihy vlastně taková terapie…,” přibližuje Gábina svou motivaci.

Gabriela Koukalová na stránkách knihy JINÁ se čtenáři sdílí svůj osobní pohled na dosavadní život, nechává je nahlédnout do zákulisí vrcholového sportu, vysvětluje a zodpovídá četné vyřčené i mnohdy jen tušené otázkya vůbec poprvé veřejnosti zpřístupňuje originální sportovní i soukromé fotografie. JINÁ se nevyhýbá vážným tématům, a přitom si udržuje nadhled, je vtipná i roztržitá jako Gábina při závodech, ale v popisu klíčových událostí přesná jako hlavní aktérka na střelnici.

„Nikdy jsem nedělala biatlon jen pro sebe. Mám štěstí, že má práce přináší radost jiným a to třeba i těm, kteří nejsou v lehké životní situaci. Taky jsem si jich pár na cestě za zlatou medailí zažila. …Ale celé to stálo za to. Biatlonu jsem vděčná za krásnou část svého života. Stejně jako lidem kolem něj, se kterými jsem se mnohokrát neshodla a hádala. Vděčná jsem i rodičům, na které jsem tisíckrát byla drzá. Bez nich bych nikdy nebyla tam, kde jsem. A nebyla bych tam ani bez fanoušků. Díky!” vyznává se Gabriela Koukalová ve své biografii.

Když mě Gábina před rokem a půl k napsání biografie oslovila, její první věta byla: Ale budeš potřebovat hodně trpělivosti,“ vzpomíná spoluautor Martin Moravec a pokračuje: „Nepotřeboval jsem ji vůbec. Gábina byla při psaní poctivá stejně jako při sportu. Kdykoliv ji něco napadlo, hned vzala papír a napsala si poznámku. Nahrála desítky hodin záznamů. Nebála se žádných otázek ani žádných témat. A tak brzy bylo jasné, že nevzniká jen obyčejná kniha o biatlonu. Je to kniha, která svou upřímností možná mnohé šokuje. Ale jsem si jistý, že ještě víc lidí bude motivovat.”

Anotace–Gabriela Koukalová: JINÁ
„A v tomhle stavu jste závodila?” řekl šokovaně doktor. Ano, závodila. A dokonce mnoho let vyhrávala. Gabriela Koukalová zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velkévýhry, ale i to, co se skrýváza nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideálníatmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Kniha obsahuje i dosud nezveřejněné fotografie.

O autorech
Gabriela Koukalová se biatlonu věnuje od 9. třídy ZŠ. Je dvojnásobnou mistryní světa: v roce 2015 zvítězila ve smíšené štafetě a o dva roky později ve sprintu. Ze světových šampionátů přivezla také dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Ve Světovém poháru vyhrála v sezoně 2013–14 malý glóbus za individuální závod a v sezoně 2015–16 velký glóbus pro vítězku celkového pořadí SP a malé glóby za sprint, stíhačku i závod s hromadným startem. Na olympijských hrách v Soči v roce 2014 vybojovala stříbro v závoděs hromadným startem i ve smíšené štafetě. Ráda tvoří, zpívá a hraje na klavír. Od roku 2016 je provdaná za devítinásobného mistra České republiky v badmintonu a trojnásobného olympionika Petra Koukala.

Martin Moravec začínal jako sportovní novinář a dnes už více než deset let vede čtvrteční Magazín DNES. Je autorem sloupků, které vyšly knižně pod názvem Enter, mami!, a mnoha rozhovorů se zajímavými osobnostmi. Gabrielu Koukalovou zná osobně od roku 2014, kdy začal psát knihu s jejím budoucím manželem Petrem – knihy JSEM se během prvního roku od vydání prodalo 10 000 výtisků.

Zdroj:  www.koukal.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *