Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Košický region nabízí během 100 minut až 18 památek světového dědictví UNESCO

Vynikající dostupnost až 18 památek světového dědictví UNESCO se stala hlavním lákadlem Košického regionu. Nejen město Košice, ale i celý okolní region, jsou pro české turisty jako stvořené k poznávání během víkendu nebo během delší dovolené…

Všichni cestovatelé, kteří hledají tip jak strávit víkend nebo delší dovolenou za hranicemi Česka a přitom svým způsobem zůstat doma, by měli navštívit Košický region. Díky geografické a jazykové blízkosti je pro návštěvníky z Česka jako stvořený.

Tokaj

„Košice jsou druhým největším městem Slovenska a mnoho Čechů je zná. Měli by se však seznámit a poznat nádherný kraj kolem – z Košic je totiž možné dostat se během 100 minut až z 18 památkám světového dědictví UNESCO. Je to velká rarita, a kdyby příchozí chtěl vidět denně jednu památku světového dědictví, má vystaráno o program na tři týdny. Výběr zajímavých míst je skutečně bohatý – v Dobšinské ledové jeskyni najde největší ledovcovou výzdobu na světě, Spišský hrad je zase ikonickou historickou památkou Slovenska a jedním z největších hradních komplexů světa. Zemplín se může pochlubit malou vesničkou Ruská Bystrá a v ní úžasným dřevěným kostelíkem, též součást světového dědictví“, říká ředitelka organizace Košice Region Turizmus Lenka Vargová Jurková. Právě na Zemplíně stojí za to strávit delší čas; navíc se tu nachází i jediný aqua-park v Košickém regionu – Thermapark Šírava a zbrusu nový hotel.

Zepmlínská Šírava

„Košický region je posetý zajímavými místy a krásnými přírodními scenériemi. Asi nejvíc milovníků turistiky ve volné přírodě se koncentruje do národního parku Slovenský ráj. Notoricky známé jsou především trasy vedoucí roklemi a kaňony národního parku, které míjí vodopády, pomáhají turistům při překonávání obtížnějších míst železnými žebříky. Ti ještě zdatnější se mohou vydat na ferratu Kysel, která byla po požáru před čtyřmi desítkami let dlouhou dobu uzavřená a je opět zpřístupněná. Menší nároky klade na návštěvníky výstup k jednomu z nejpůsobivějších výhledů Slovenska – Tomašovský výhled. Jiná je jihovýchodní části kraje, kde se nachází Tokajská vinařská oblast, proslavená světové známými a ceněnými víny. Náš region je skutečně pro každého, nezáleží na věku či fyzické kondici“, doplňuje šéfka Košice Region Turizmu.

Rožnava Skalisko

Zdroj: Košice Región  Turizmus a http://slovakia.travel/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *