Zajděte na výstavu fotografií z východního Tibetu od Anny Dzurendy

Příležitost nahlédnout do vzdáleného světa východního Tibetu až do konce května nabízí výstava fotografií instalovaná v 3. patře obchodního domu Kotva v centru Prahy. Autorkou pozoruhodných snímků z vesnice Niduo je Anna Dzurenda, úspěšná manažerka, golfistka, astroložka a také spisovatelka.

Anna Dzurenda

Výstava je odrazem klíčové události, která Anně Dzurendě nečekaně vstoupila do života a výrazně jej ovlivnila. Celý příběh začal v roce 2008, kdy Anna zcela náhodou potkala lamu Erang Rinpočhe.

„Během neobvyklého setkání s lamou cosi ve mně chtělo vzít jeho dlaně do obou rukou, přiložit si je na čelo a uklonit se mu. Neudělala jsem to, protože jsem se styděla, co by si o mně pomysleli přátelé. Taková hloupost,” vzpomíná Anna.

Dva roky nato se vypravila do jeho kláštera, aby se mu konečně mohla poklonit. Místo, kde pobývá, hledala několik měsíců, a když ho našla, strávila s lamou neuvěřitelně intenzivních 14 dní.

Po návratu se rozhodla finančně podporovat školu, kterou Erang Rinpočhe pro tibetské děti postavil v nadmořské výšce 5 tisíc metrů, a také napsat knihu a svým osobním příběhem motivovat ostatní k znovunalezení vlastní síly. Prvotinu Pohádky mého života vydala pod pseudonymem Annie D. Fox.

Zdroj: https://www.pohadkymehozivota.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *