Oslavte Den Země v iQLANDII a iQPARKU

Den Země? Ano i naše Modrá planeta má svůj svátek a tým iQLANDIE a iQPARKU se jej rozhodl pořádně badatelsky oslavit. Neseďte proto v sobotu a neděli 21. a 22. dubna doma a vydejte se do libereckých science center. Věřte, bude to stát za to!

A na co že se můžete těšit? V iQLANDII, konkrétně v TULaborce, vás čeká řada stanovišť s mikroskopy a stereolupami, pod kterými prozkoumáte zajímavé preparáty. Podíváte se na nejrůznější horniny, minerály, bakterie, žabí krev i na složené oko mouchy. Ten, kdo bude chtít, si dokonce může přinést vlastní vzorek, který bude zkoumat. Chybět nebudou ani bláznivé pokusy s vodou.

To v sousedním iQPARKU se kromě experimentů s mikroskopy budou do vědy zapálení lektoři věnovat i ekologii a recyklaci. Menší děti se například formou zábavné hry dozví, jak správně třídit odpad, jakou barvu mají kontejnery a co všechno do nich patří nebo nepatří. Všichni badatelé si navíc budou moci vyrobit placku na krk s motivem zeměkoule.

Všichni návštěvníci si v obou science centrech mimo jiné užijí stovky interaktivních exponátů, tematickou Science show či badatelské aktivity. IQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center.

Harmonogram:
Den Země v iQLANDII

  • od 13 a 15 hodin v TULaborce

Den Země v iQPARKU

  • od 14 hodin v laboratoři

Zdroj: www.iQlandia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.