Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vyšla kniha pro všechny milovníky přírody věnovaná dřevinám ze sbírek Trojské botanické zahrady

Seznamte se se vzácnými dřevinami, které můžete spatřit v parcích a botanických zahradách. Knižní novinka nazvaná jednoduše Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy představuje veřejnosti nevšední druhy dřevin, které mohou návštěvníci vidět často pouze v botanických zahradách. Čtenáři se v ní seznámí se třiačtyřiceti zástupci jak jehličnatých, tak i listnatých stromů.

U jednotlivých druhů najdou kromě odborného popisu také mnohé zajímavosti. To vše je doplněno mapkou výskytu daného druhu jak ve světě, tak jeho lokalizací v trojské botanické zahradě.

Mapky původu některých druhů najdou čtenáři pouze v této knize. Nechybí ani zkušenosti s pěstováním jednotlivých dřevin. Kniha tak není jen průvodcem po dřevinách Botanické zahrady hl. m. Prahy, ale zároveň i jakýmsi vodítkem pro pěstování neobvyklých taxonů v podmínkách České republiky.

Kmotrem knihy se dne 29.3.2018 stal známý botanik a publicista Václav Větvička.

Název: Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy
Autor: Bc. Tomáš Vencálek, kurátor dřevin mírného pásma

Knihu vydala Botanická zahrada hl. m. Prahy v prosinci roku 2017 ve spolupráci s vydatelstvím Profipress sro. Praha. (112 stran, ilustrace, mapy původu, plán zahrady se zakreslenou lokalitou).

Knižní novinku si zájemci mohou zakoupit na pokladnách Botanické zahrady hl. m. Prahy (kromě pokladny na vinici sv. Kláry) za 349 Kč.

Zdroj: www.botanicka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *