Správná podprsenka je základem šatníku, ale kam pro ni zajít?

Nenechte se při výběru podprsenky napálit. Poznáte, jestli vám prodavačka správně radí nebo jestli chce jen za každou cenu prodat? Cesta ke skutečně padnoucí podprsence bývá pro mnoho žen dosti trnitá. Poradenství s výběrem podprsenky dnes nabízí mnoho obchodů a není lehké se v nabídce poradenství zorientovat. Poradíme vám!

Smutná realita
„Asi 80 % žen, které k nám přijdou pro radu, mají špatnou velikost podprsenky. Nejčastější chybou je výběr volnějšího obvodu podprsenky a menších košíčků, než je potřeba. Co se týče velikosti prsou, ženy mají tendenci se spíše podceňovat.“ uvádí Karolina Tomascová z obchodu Správná podprsenka.cz.

Jak tedy zjistit správnou velikost podprsenky?
Otestujte se nejprve doma, zda sedí podprsenka správně? Karolina Tomascová také upozorňuje, kde se často stává chyba při zjišťování velikosti podprsenky: „Ženy doma obvykle sáhnou po krejčovském metru, změří si obvod pod prsy a přes prsa a z toho se snaží určit velikost podprsenky. Další problém spočívá v tom, že na internetu je velké množství velikostních tabulek, které mnohdy neodpovídají reálné skutečnosti. Takže se cesta k dobře padnoucí podprsence opět o něco vzdaluje. Doporučuji podprsenku zkontrolovat pohledem, “ říká.

Krok za krokem

  1. Stoupněte si bokem před zrcadlo a zaměřte se nejprve na obvod podprsenky. Měl by na zádech sedět hezky vodorovně a nikam se neposouvat. Kostice, která končí u podpaží, by se neměla zapichovat do měkké prsní tkáně.
  2. Poté se otočte čelem k zrcadlu a zkontrolujte košíčky podprsenky. Ty se nesmí v kraji výrazně odchlipovat a zároveň ani zařezávat do prsou a tvořit nehezké boule. Střed podprsenky, kde se spojují kostice na hrudníku, by měl krásně doléhat na hrudní kost a neodstávat.

Test na závěr
Závěrečným testem jsou zvednuté paže nad hlavu. Když zvednete ruce nad hlavu, podprsenka by měla stále komfor sedět. Jakmile se vám kostice začnou posouvat vzhůru a prsa propadávat spodní částí podprsenky, je to špatně a podprsenka neplní správně svoji funkci. Nejen, že tak poprsí nemá dostatečnou podporu, ale podprsenka pro vás bude nepříjemným kouskem oblečení, díky kterému se nebude cítit komfortně a jistě.

Rady a tipy pro Váš nákup v kostce!
Cesta ke správně vybrané podprsence bývá pro mnoho žen dosti svízelná. Není to žádná věda. Poradíme vám!

  1. rada – obvykle to bývá tak, že čím větší velikostní rozsah obchod nabízí, tím lepší služby vám může nabídnout. Taková škála velikostí se pohybuje od obvodu velikosti 60 a končí u košíčků označených písmenkem například „K“.
  2. rada – obchod, který uvádí, že oblékne „každou ženu“ a nabízí velikostní škálu košíčků A, B, C, D, E zřejmě nebude to pravé.
  3. rada – věřte, že mnohdy vám napoví přístup prodavačky. Primárně by nemělo být cílem pouze prodat, ale především poradit.
  4. rada – pokud vám prodavačka do nebe vychválí vše, co si na sebe oblečete, a navíc nezkontroluje pevnost obvodu nebo nastavení ramínek, je třeba zbystřit.
  5. rada – ideální je také podprsenky už v kabince zkontrolovat podle návodu na domácí testování. Nebojte se trošku si v nové podprsence zacvičit, zvednout ruce nad hlavu, předklonit se nebo si zaskákat. Je lepší zjistit, že podprsenka nesedí zcela správně už v obchodě než až po několika dnech nošení.

Co vás může překvapit
obchodech s kvalitním poradenstvím vás může trošku zaskočit to, že v kabince budete mít podprsenky různých velikostí. Pokud však obchod nabízí různé značky, je to naopak známka toho, že prodavačka ví, co dělá. Velikost podprsenky zkrátka není univerzální skrze všechny značky a střihy spodního prádla. Slouží jako jakési vodítko k orientaci, ale nejdůležitější vždy to, jak nám podprsenka sedí.

Malým šokem také pro mnoho žen bývá pevnost obvodu nové podprsenky. Zejména pokud jste doposud nosila hodně volnou podprsenku, můžete se v nové podprsence cítit mírně stísněně. Tento pocit však po několika dnech odezní a vy zjistíte, že konečně podprsenka drží tak, jak má.

Zjistěte více o tom, jak má podprsenka správně sedět na www.spravnapodprsenka.cz nebo navštivte jeden z kamenných obchodů a nechte si zdarma poradit.

Podprsenka Freya Deco 1489 Kč

Tipy redakce:
Soyelle – francouzský prací prášek
O podprsenky a spodní prádlo obecně je vhodné pečovat tak, aby co nejdéle vydrželo. Zejména v případě podprsenek doporučujeme se zcela vyhnout aviváži, která ničí jemná vlákna. Vhodné je také použít jemný prací prostředek. Nám se osvědčil francouzský prášek Soyelle, který je určený nejen na jemné spodní prádlo, ale třeba také na kašmír, hedvábí či plavky. Líbí se nám také, že je ECO, hodí se i pro praní dětského prádla, ale přitom perfektně odstraní nečistoty.

Panache sport – sportovní podprsenka
Důležité je také nepodceňovat výběr sportovní podprsenky. Na sportovní aktivity potřebují prsa mnohem větší podporu, než běžně přes den. Na sport se proto nehodí už starší povolené podprsenky, ale naopak byste měla sáhnout po pevné a kvalitní sportovní podprsence. Poškození prsních vazů při sportu je bohužel nevratné a je to právě jedna z věcí, která může za únavu a ztrátu pevnosti poprsí. Panache Sport jako jedna z mála sportovních podprsenek nestlačuje prsa, ale naopak je mírně oddělí. Tím je dosaženo o 83 % menší pohyblivosti prsou než u běžných sportovních podprsenek.

Podprsenky s ozdobnými proužky
Velkým trendem ve světě podprsenek jsou nyní podprsenky s ozdobnými elastickými proužky. Ty jsou obvykle umístěny v dekoltu, takže je můžete nechat rafinovaně vykukovat z výstřihu. Nejznámější jsou pro své extravagantní zdobení podprsenky Marlies Dekkers. Na trend však už reagují také další značky a tak je možné podobné modely koupit také i ve větších velikostech a krásně tak doladit outfit.

Zdroj: www.spravnapodprsenka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *