Máte doma předškoláka? Tato tužka ho naučí správným návykům!

Asi neexistuje dítě, které by v předškolním věku nerado kreslilo. Zatímco někteří malí umělci si berou na mušku bílé stěny či nábytek, pokročilejší „expresionisti“ už svoje abstrakce zhmotňují na papír. Všimli jste si však někdy, jak vaše dítě drží tužku nebo pastelku? A věděli jste, že když dítě začíná kreslit a psát, je třeba věnovat pozornost výběru správných psacích pomůcek? Ergonomická tužka STABILO® EASYgraph pomáhá dětem naučit se kreslit a psát nejen jednoduše, ale hlavně správně, tak si mohou vytvořit náležité psací návyky, které zužitkují i ve škole.

Výběr tužky v předškolním věku je skutečně důležitý. Dítě ji přestává držet zavřenou v dlani a snaží se napodobit styl psaní dospělých. Proto je důležité, aby si v tomto období osvojilo správné psací návyky, které zužitkuje už v prvním třídě. A když je řeč o správném psaní, máme na mysli především dobrý úchop. Grafitová tužka STABILO® EASYgraph má tvar, který byl německými odborníky na psaní a ergonomii vyvinutý speciálně pro dětskou ruku. STABILO® EASYgraph má trojhranný tvar a vyřezané neklouzavé plošky, které dítě intuitivně navádí ke správnému úchopu tužky a zaručují pohodlné a uvolněné psaní. Šírka hrany je přitom 9 mm, což odpovídá doporučení pro předškoláky a školáky.

Při výběru tužky pro předškoláka, respektive školáka, je třeba věnovat pozornost i tuze. Ta by měla být měkká a kvalitní, aby zanechávala sytou stopu bez toho, aby muselo dítě na tužku vyvíjet nadměrný tlak. Tvrdé tuhy nejsou vhodné, protože nutí dítě na tužku tlačit a nedochází k uvolnění zápěstí a ruky. U grafitových tužek vybírejte tuhu s označením HB, jako v případě STABILO® EASYgraph, která je vhodná na kreslení i psaní a později i na skicování a stínování. V případě STABILO® EASYgraph je bonusem, že jde o český výrobek s kvalitní, nelámavou tuhou a dřevem z trvale udržitelného lesního hospodářství.

STABILO® EASYgraph je první ergonomicky tvarovanou grafitovou tužkou, kterou můžete koupit ve variantě pro praváky (s červeným zakončením) i leváky (se žlutým zakončením) a v 5 nových barevných provedeních – petrolejová, růžová, modrá, oranžová a zelená. Podařeným vylepšením je i štítek na tužce, který si dítě může podepsat, takže tužku nikdy neztratí. Doporučená maloobchodní cena grafitové tužky STABILO® EASYgraph je 40 Kč.

Zdroj: Stabilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *