Do Prahy přijede špičkový tanečník a lektor argentinského tanga a folklóru Daniel Urquilla

Sólista Národního folklórního souboru Argentiny a několik let i jeho umělecký ředitel, Daniel Urquilla, navštíví Prahu na pozvání taneční školy Tango Praha. V České republice bude pobývat od 29. května do 7. června a po dobu své návštěvy bude hostovat na několika seminářích zaměřených na výuku argentinského tanga a také folklórních tanců jako je zamba a chacarera.

Semináře se uskuteční nejen v Praze, ale také v příjemném přírodním prostředí známého Resortu Svatá Kateřina u Počátek, kde se v sobotu 2. června bude pro širokou veřejnost konat také speciální milonga a show argentinského tanga a folklóru. Na návštěvu Prahy přijede argentinský tanečník společně se svojí japonskou taneční partnerkou Mihoko Sakata.

Daniel Urquilla patří ve svém oboru ke světové špičce, tančí více než 40 let a to od svých 5 let. S tancem procestoval mnoho zemí světa, přes rok hostoval jako tanečník a lektor v Japonsku a pravidelně předává svoje taneční zkušenosti na seminářích po celé Evropě.

V pohybu vždy hledal a hledá opravdovost a ztvárnění hudby, což ho vedlo ke studiu nejrůznějších technik, které se v jeho tanci kloubí a v jeho výuce nejrůzněji prolínají. Jeho výuka tak jde do hloubky, do nitra, kde je možné objevit sám sebe, prohloubit taneční cit, obohatit vlastní vnímání a v tanci tak najít větší harmonii. V rámci lektorské činnosti se po celém světě věnuje, jak profesionálním, tak i amatérským tanečníkům a rád pracuje také s dětmi a seniory. Jeho profesionalita je na všech seminářích umocněna jeho lidským přístupem.

S taneční školou Tango Praha spolupracuje Daniel Urquilla přes 8 let a není tak v Čechách poprvé. Již třikrát bylo možné vidět ho tančit na brněnském veletrhu tance Dance Life Expo, hostoval na mnoha tanečních seminářích pro profesionální i amatérské tanečníky a byl hlavním hostem také Tango Symposia, kde nejen předvedl nezapomenutelnou show, ale také přednášel o vývoji tanga a argentinském folklóru.

Podle jeho slov jsou Češi jediný národ, který udrží pozornost po celou dobu víkendového kurzu. Do Čech jezdí velmi rád nejen kvůli kouzelné atmosféře Prahy, ale i poznávat další střípky české kultury. Již ve své rodné Argentině, za dob studií, obdivoval díla známého českého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána. Při pobytu mezi Čechy mu nezůstal utajen ani citát Jana Wericha, který je jeho oblíbeným: „Když nejde o život, jde o hovno.“

Zdroj: www.tangopraha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *