Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Víte, co všechno v sobě skrývá ječmen?

Ječmen sklízený v raném stadiu, kdy ještě nepřipomíná nám známý „fousatý“ klas. To je zelený ječmen. U nás velmi rozšířená rostlina, která v sobě ukrývá sílu Herakla. Oblíbený je nejen pro vysoký obsah vitamínů a minerálů, ale i pro zelené barvivo chlorofyl.

Ječmen se u nás běžně využívá od pradávna k výrobě piva. Z čerstvě sklizeného zeleného ječmene se však dá připravit šťáva a sušením při nízkých teplotách vytvořit prášek, který si doma smícháme s vodou a připravíme šťávu či přidáme do jídla. Šťáva z ječmene podporuje zvýšení obranyschopnosti organismu, pomáhá udržovat optimální hladinu cukru a cholesterolu a v neposlední řadě také obsahuje mnoho složek (beta karoten, vitamin C či E), které působí jako antioxidanty (přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem neboli negativním vlivem škodlivých volných radikálů z okolního prostředí).

Kromě mnoha vitamínů a minerálů obsahuje zelený ječmen také zelené barvivo chlorofyl. Při tomto slově si z hodin biologie nejspíš vybavíme zelené části rostlin, kde se chlorofyl využívá k přeměně sluneční energie. Pozitivní efekt má ale i na naše tělo. Má skoro totožnou stavbu jako hemoglobin, který v těle pomáhá přenosu kyslíku. Lidské tělo ho dokáže využít a zvýšit tak svou schopnost produkovat hemoglobin, čímž se podpoří přenos kyslíku. To potvrzuje i PharmDr. Tomáš Arndt, poradce portálu Prozdravi.cz: „Zelený ječmen zlepšuje přenašečovou kapacitu pro kyslík, působí příznivě na stav srdce, cév či tvorbu krve. Dá se aplikovat i zevně v obkladech či mastech, kdy se rovněž využívá jeho protizánětlivý a hojivý účinek.“ Výsledkem užívání zeleného ječmene je zlepšení regenerace, hojení ran a pomalejší stárnutí. Také snižuje bolest, pomáhá při vyrážkách a svědění a působí protizánětlivě. Další jeho super schopností je utlumení tělesného zápachu a zápachu z úst.

Mladý ječmen je vhodné užívat po dobu dvou až tří měsíců, tím naplno využijeme jeho síly a pocítíme na sobě pozitivní efekt. Nejvhodnějším ročním obdobím je jaro, kdy tělo potřebuje doplnit energii po náročné zimě, ale také podzim, abychom se na zimu řádně přichystali.

TIP – ZELENÝ JEČMEN BIO
Vyzkoušejte Bio Zelený Ječmen Natural Medicaments. Zelený ječmen se vyznačuje vysokým obsahem vitamínů, například vitamín B a C. Má protizánětlivé účinky, napomáhá hojení ran a působí dobře na metabolismus. Obsažený chlorofyl má pozitivní efekt na naši oběhovou soustavu a cholin ochrání naše nervy. Obsah: 250 g, cena: 598 Kč.

Zdroj: www.Prozdravi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *