Interaktivní výstava Unexpected Ocean odhalí dětem tajemství hlubin

Centrum Černý Most přináší jedinečnou příležitost všem malým objevitelům. Svým dětským návštěvníkům připravilo akci, v rámci níž se budou moci několika nevšedními způsoby přenést pod hladinu moře a odhalit, co se pod ní skrývá, aniž by se u toho museli namočit. Mimo jiné jim v pedagogickém koutku také vysvětlí, jaké zátěži vystavují oceán lidé a s jakými ohroženými druhy se v něm mohou setkat. Akce s názvem Unexpected Ocean proběhne od 12. do 19. května každý den od 10 do 18 hodin.

V polovině května vyroste na Central Plaza Centra Černý Most inovativní a vzdělávací koutek o podmořském světě Unexpected Ocean. Jeho účelem bude přinést všem zvídavým dětem jedinečnou příležitost prozkoumat, co se nachází pod hladinou moře. K tomu jim pomohou prostředky moderních technologií, jako je přilba virtuální reality, jež je přenese za zázraky oceánu, imaginární akvárium, které promítne jejich vlastní představy o vodních zvířatech nebo podvodní tunel navozující svou grafikou pocit pohybu pod mořem.

Ve speciálním vzdělávacím koutku se děti navíc formou hry dozvědí spoustu informací o životě ryb, o nebezpečí, kterému je lidé vystavují, a jak jejich přirozené prostředí chránit. Návštěvníci se také mohou těšit na speciální nabídky vybraných obchodů, zajímavé slevy a soutěže o atraktivní ceny. Vstup na akci je pro členy věrnostního programu Centra Černý Most zdarma.

Touto aktivitou Centrum Černý Most potvrzuje své zaměření na rodinu s dětmi. Nejmenší návštěvníci mají celoročně příležitost dovádět a vzdělávat se v nedávno otevřeném dětském světě Maxíkov a několika dalších zábavních prostorech. „Našimi klienty jsou převážně rodiny s dětmi, snažíme se proto vytvářet doprovodné aktivity tak, aby pobavily, ale zároveň i něčemu přiučily. K rozhodnutí uspořádat akci Unexpected Ocean přispělo ale i to, že celkový koncept našeho centra je inspirován přírodou,“ uvádí Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most a dodává: „Chceme také našim návštěvníkům připomenout, že máme u západního vchodu standardně umístěné akvárium, kde je možné mořské živočichy pozorovat po celý rok.“

 

Těm, kteří nestihnou navštívit akci Unexpected Ocean nabízí Centrum Černý Most možnost pozorovat podmořský život kdykoli během celého roku v akváriu u Západního vchodu. To aktuálně prochází revitalizací a od května se v něm objeví nové druhy živočichů a korálů. K aktuální sbírce přibydou zlatošupinky korálové (Anthias squamipinnis), na nichž bude možné sledovat ojedinělý biologický jev transformace samice na samce. Chov krevet doplní krevetky šarlatové (Lysmata debelius) a krevetky pruhované (Lysmata Amboniensis), které se svlékají z kůže a schovávají do písku. Nově budou akvárium zdobit živé kameny, živý písek a také velmi vzácné australské korály pocházející ze speciálních farem.

Registrovat se do věrnostního programu Centra Černý Most je velmi snadné. Žádost lze jednoduše vyplnit v centru u hostesek, na webu Centra Černý Most či pomocí aplikace Centra Černý Most, jež je ke stažení v Apple Store nebo Google Play.

Zdroj: www.centrumcernymost.cz, www.facebook.com/centrumcernymost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *