Nevíte, zda máte doma malého farmáře? Navštivte akci „Čím budu“ a zjistěte to!

Chcete zjistit, co by vaše ratolesti bavilo jako budoucí povolání? V Galerie Harfa bude v květnu probíhat další část programu „Čím budu“, který má za cíl představit dětem jejich vysněná povolání. Aktuálně se děti i jejich rodiče mohou seznámit s profesí farmáře. Dvoudenní tematická akce s bohatým programem proběhne o víkendu 19. a 20. května.

I během letošního jara mohou děti společně se svými rodiči zjišťovat, čím by se chtěly stát, až vyrostou, co je baví a pro jaké povolání mají vlohy. Malí chlapci často obdivují velké stroje jako traktory a kombajny a představují si, jak je jednou budou řídit. Holčičky si zase rády pohladí hříbě nebo kůzle. Že ale povolání farmáře není jenom zábava a vyžaduje také spoustu práce a znalostí, se mohou děti přesvědčit při nejbližším dílu seriálu „Čím budu“ v pražském OC Galerie Harfa.

Co tedy tato profese přesně obnáší? Vedle samostatného zemědělského hospodaření zaměřeného na rostliny a zvířata musí farmář také pečovat o půdu a vše přizpůsobovat aktuálním klimatickým podmínkám. Kromě již zmíněného se na akci děti dozví také zajímavé informace o plodinách, rostlinách, ale i o zemědělských zvířátkách a seznámí se se zemědělskými stroji a technikou. Dále se naučí rozpoznat obilí, luštěniny a co se z čeho vyrábí. Natrénují si slalom s trakařem.

Na akci budou především pro maminky a tatínky farmářské stánky, kde si budou moci zakoupit a ochutnat domácí čerstvé produkty vyprodukované lokálními zemědělci. Akce bude probíhat v sobotu i neděli od 13.00 do 18.00.

Program:
– samostatné zemědělské hospodaření
– rostlinná a živočišná výroba
– péče o půdu a přizpůsobení se klimatickým podmínkám
– informace o plodinách, rostlinách a zemědělských zvířátkách
– seznámení se zemědělskými stroji a technikou
– poznávání obilí, luštěnin
– slalom s trakařem
– farmářské stánky s nabídkou čerstvých produktů

V roce 2018 zatím proběhla v rámci projektu Čím budu akce „Hokejista“, po Farmářovi se ještě letos chystají akce s tématem Tanečník (Září) a Ajťák (Listopad).

Zdroj: https://www.galerieharfa.cz/cim-budu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *