Na První máj do trojské botanické zahrady pro polibek i na perlivé víno

Toužíte políbit na První máj svou milou či milého pod rozkvetlým stromem? Vydejte se společně do botanické zahrady v Troji. Jaro tu už naplno převzalo vládu a zahrada plná květů a vůní navodí romantickou náladu. Zároveň si nenechte ujít novinku v nabídce Vinotéky sv. Klára: perlivé víno z hroznů ručně sklizených ze zdejší vinice. Ochutnat můžete hned dvě varianty, bílé Rulandské šedé 2017 a růžové Modrý Portugal rosé 2017. Od prvního května jsou venkovní expozice otevřené do 20.00 hodin a Vinotéka sv. Klára až do 21.00 hodin. Skleník Fata Morgana je stále plný exotických motýlů, prohlédnout si je můžete do 18.00 hodin. První májový den v botanické je ve znamení lásky.

Otevírací doba v květnu:

Skleník Fata Morgana:
od 9.00 do 18.00 (út–ne, svátek)

Venkovní expozice:
od 9.00 do 20.00

Vinotéka sv. Klára:
od 13.00 do 21.00 (po–pá)
od 11.00 do 21.00 (so, ne, svátek)

První máj zve zamilované dvojice k polibku pod rozkvetlým stromem. Trojská botanická zahrada je ideálním místem, kam se ve sváteční den vydat na romatickou procházku. „Zahrada je v tomto období doslova zaplavená květy, stále ještě je možné vidět jarní cibuloviny, rozkvétá Pivoňková louka i sbírka pěnišníků v Japonské zahradě a kvete i řada dřevin. Ve skleníku Fata Morgana kvete smaragdová liána Strongylodon macrobotrys s nezvyklými tyrkysovými květy a k vidění jsou i stovky tropických motýlů volně poletujících expozicí,“ zve k návštěvě jarní zahrady Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Perlivá novinka z vinice sv. Kláry
Letos poprvé mohou návštěvníci botanické zahrady ochutnat perlivá vína vyrobená z hroznů sklizených na vinici sv. Kláry. Vybírat mohou hned ze dvou druhů: bílé víno odrůdy Rulandské šedé a růžové víno Modrý Portugal rosé. Díky vysoké vyzrálosti hroznů obsahuje bílé víno z odrůdy Rulandské šedé po dokvašení 13 % alkoholu. „Jedná se o krásně svěží ovocné víno, které je podtrženo pikantní kyselinkou zvýrazněnou právě velmi jemným perlením. Víno působí velmi plným a harmonickým dojmem a příjemně vás naladí k dalšímu napití,“ uvedla Eliška Muchnová, vedoucí vinotéky sv. Klára. S jakými pokrmy toto víno nejlépe servírovat? Zkuste ho ochutnat k cukrovému melounu se sušenou šunkou nebo čerstvému kozímu sýru s vyzrálými broskvemi.

Druhým perlivým vínem je růžové víno z odrůdy Modrý Portugal. Jde o víno lehčího ovocného typu s jemným perlením, které podtrhuje jeho svěží ovocné tóny. „Vychutnejte si ho jako aperitiv, zabalte si ho s sebou do piknikového košíku nebo s ním zahajte grilovací sezonu. Skvěle si bude rozumět s jednoduchými krevetovými špízy nebo grilovanými fíky s čerstvým sýrem,“ dodává Eliška Muchnová.

Zdroj: www.botanicka.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *