Tomáš Klus a Cílová skupina zpívali v českých věznicích! Co je k tomu vedlo?

Tomáš Klus a jeho Cílová skupina (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) mají za sebou neobvyklou sérii koncertů. Během dubna navštívili borskou věznici v Plzni, věznici Valdice a dnes, 30. dubna, zahráli v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou – vše bez nároku na honorář. Ve specifickém prostředí zazněly známé a prověřené hity i nejnovější skladby pro několik stovek vězňů, vybraných za vzorné chování. Mimořádnou koncertní šňůru inicioval svým nápadem kaplan věznice Bory Blažej Pelán.

 

„Byl a je to silný zážitek, který mě, hlavně pak ve Světlé, utvrdil v tom, že není radno vnímat svět a lidi v něm černobíle, že se lidé zlými nerodí a že je vždy důležité vnímat nejprve příčiny a pak až se jakkoli stavět k důsledkům, které soudíme, či je chceme záplatovat, nebo přehlížet. Jsem za onu příležitost nesmírně vděčný kaplanu Blažeji Pelánovi, kterýžto, jako světlo ve tmě je mi obrovskou inspirací pro přístup k lidem, k víře v ně, a to nejen tam uvnitř,” říká Tomáš Klus s tím, že v koncertech ve věznicích by v budoucnu rád pokračoval.

Aktuálně Tomáš Klus s Cílovou skupinou připravují nové album, které ponese název SpOlu a jehož vydání je plánováno na letošní září. Konec dubna i květen je ve znamení Majálesů – po Hradci Králové a Praze si 5. května Tomáš s Cílovou skupinou zahrají v Brně.

O dva dny později, 7. května, je na Výstavišti Flora Olomouc čeká unikátní koncert s Moravskou filharmonií Olomouc. Další vystoupení je na programu 26. května na festivalu Mezi ploty v Psychiatrické léčebně Bohnice a 1. 6. samostatný letní koncert v Buchlovicích.

Zdroj:  www.tomasklus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *