Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Obrazem: Křest knižní novinky Terapie sdílením kreativního dua Ester & Josefina

Za projektem Terapie sdílením, aktuálním fenoménem českých sociálních sítí, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na internetu několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou.

Ester Geislerová, Aňa Geislerová a Josefina Bakošová
Aňa Geislerová

Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním.

Jakub Žáček
Jakub Žáček, Erika Stárková a Kryštof Hádek

Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty opravdu fungují jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály.

Ester Geislerová, Matěj Paprčiak, Karolína Holubová a Josefina Bakošová
Ester Geislerová a Josefina Bakošová

Ester & Josefina tvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Projekt Terapie sdílením odstartovaly na konci loňského roku kolekcí triček, nyní na trh přichází stejnojmenná kniha. Ester Geislerová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (obor Nová média) a věnuje se herectví, vizuálnímu umění, navrhování a produkci. Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore a zároveň módní návrhářkou.

Felix Geisler, Aňa Geislerová a Henry Wielgus
Kniha Terapie sdílením

Josefína Bakošová, Ester Geislerová: Terapie sdílením, vydává Listen, 304 stran, doporučená cena 349 Kč

Zdroj: www.euromedia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *