Miro Žbirka překvapil. Zpívá, že na lásku není čas, přitom má nové Dievča

„Na lásku není čas“ zpívá Miro Žbirka v nové písni Dievča, ke které napsal hudbu na text básníka Joža Urbana. „Darling, you are dancing in my mind,“ to jsou úvodní slova její anglické verze, které napsal – stejně jako všechny texty v angličtině a to i na předchozím albu Miro – Pete Brown.

Dievča (na lásku nie je čas) předznamenává příchod dalšího studiového alba Mira Žbirky  opět nahraném v legendárním londýnském studiu Abbey Road.

„Je to jeden ze skvělých textů, které mi doma zůstaly po Jožovi Urbanovi a čekaly na hudební podobu. Přišel jeho čas a já věřím, že stejně jako oslovil mne, povede se mu to i u posluchačů,“ říká o skladbě autor hudby a interpret Miro Žbirka.

Při natáčení se obklopil svým týmem Abbey Road: producentem Robem Cassem, Blairem Cunninghamem a Pearsem McIntyrem a doplnil o část kapely samotného Paula McCartneyho: Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse.

Dvojalbum ve slovenštině i angličtině vychází na přelomu září a října a chystají se k němu tři klubové koncertní křty v Praze, Brně a Hradci Králové.

Tvůrce klipu ke skladbě Dievča je David Žbirka, který již několik videoklipů pro svého otce natočil. Do klubu v londýnském East Endu ve čtvrti Shoreditch si pozval spolužáky z katedry Art & Fashion Middlesex University a připravil speciální fashion show, kterou uvidíte i v klipu. Jak náročné je pro otce poslouchat syna na place, popisuje starší z nich: „Opět jsme se dostali do situace, že syn dirigoval otce. David byl ale ke mně slušný a zvládli jsme to hladce a bez problémů … vždyť už jsme vlastně zvyklí. Navíc, nevím, jak se mu to podařilo, ale sehnal si  do klipu snad nejhezčí holku  v Londýně.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.