Renomovaná módní návrhářka Liběna Rochová představuje limitovanou kolekci pro nadcházející letní sezónu

Módní ikona Liběna Rochová je dlouhodobou stálicí české oděvní scény. Ačkoli tuto elegantní ženu většinou spatříte v černém outfitu, uvnitř září barvami. Je opravdovou renesanční osobností, miluje barvy, má barevné sny a při poslechu hudby tvoří pestré kompozice. Právě tyto silné vjemy se staly inspirací pro limitovanou letní kolekci, která vznikla v symbióze s látkami textilní výtvarnice Evy Jandíkové.

Základním motivem kolekce jsou kvalitní lny z francouzské příze speciálně vypěstované a zpracované českým výrobcem. Dialog materiálů dotváří látka z umělého vlákna utkaná ve Švýcarsku v identické barevné paletě.

První část kolekce tvoří overaly, šaty, halenky, kalhoty a sukně, kde je lněná látka plně podpořena uvolněným a velkorysým střihem i oděvní formou. Volné a pohodlné střihy včetně oversize modelů se skvěle hodí do horkého letního počasí. V barevné paletě hrají prim odstíny červené, modré, zelené a žluté.

Druhá část kolekce pracuje s kontrastem odlišných látek – umělého vlákna, které svou nepoddajností vede dialog s pokorným přírodním materiálem, lnem. Sošnou část, v níž je zapracována nepoddajná látka, sofistikovaně zdobí široký pruh, který se objevuje na kalhotách, šatech i letním kabátě.

Kolekci uzavírají tři exkluzivní modely z výchozí látky pošité transparentními flitry. Jedná se o kabátek, krátké a dlouhé šaty. Součástí letní kolekce jsou také trika s aplikací látkových vláken, atraktivní kabelky  a boty.

Liběna Rochová
Curriculum Vitae tvůrčí činnosti Liběny Rochové je velmi obsáhlé. Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí /výstavy a přehlídky ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles/ působí řadu let. Její odborné předpoklady a schopnosti ji dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toilety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce pret-a-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 až 2010 provozovala Studio LR-galerie, které se cíleně věnovalo podpoře mladých designérů. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Každoročně představuje svou tvorbu prostřednictvím autorské módní přehlídky. Zabývá se také navrhováním skleněných šperků. V říjnu roku 2017 získala profesuru v oboru Architektura a design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je nositelkou několika prestižních ocenění. V roce 2015 získala ocenění Módní designér roku a Grand designérka roku v rámci předávání cen Czech Grand Design. Detaily naleznete na: www.lr-style.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.