Juliette Binoche oslnila na Met Gala v New Yorku róbou se sedmi sty tisíci křišťály Preciosa

Šaty, které ohromily módní kritiky po celém světě, pochází z dílny Balmain. Světově proslulý módní dům je ozdobil statisíci českých křišťálů.

Sedm kilogramů křišťálu z Preciosy nese skvostná róba, v níž Juliette Binoche vyšla na letošní Met Gala. Pařížský Balmain pro dokončení svého jedinečného krejčovského díla využil na 700 tisíc křišťálů Preciosa v barvě Starlight Gold. Jeden po druhém byly aplikovány na jemnou látku.

Met Gala – dříve známé také jako The Costume Institute Benefit – se každoročně koná vždy první pondělí v květnu. Jde o mimořádně úspěšnou fundraisingovou akci pro newyorské Metropolitní muzeum (Metropolitan Museum of Art, respektive jeho oddělení Costume Institute). Jde zároveň o slavnost ke spuštění výroční výstavy o módě. Tématem letošního roku je Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination, tedy, velmi volně přeloženo, katolicismus a móda. Výstava se věnuje pozoruhodnému vztahu mezi módou a církví.

“Sledovat, jak ikona módního světa jako je Balmain pracuje s křišťálem Preciosa pro Met Gala, tedy snad nejdůležitější módní akci světa, dokazuje, že kvalita, tradice a lokální výroba jsou stále velmi žádané. Nás to ujišťuje, že cesta, kterou jsme se vydali, je ta správná,popisuje Jan Štiller, ředitel rozvoje obchodu a marketingu Preciosa Components.

Od založení v roce 1948 se Met Gala stalo mimořádně důležitou akcí světového významu. Věhlasu akce dosáhla především díky podpoře a vlivu šéfredaktorky amerického Vogue, Anny Wintour. Ta je patronkou a předsedkyní Met Gala od roku 1995, celkem v této roli zaštítila dvacet ročníků.

Zdroj: Preciosa Components

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.