Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová excelují ve hře Mindgame – Líbezné vyhlídky

Divadelní společnost StageArtCz uvádí ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky hru Anthonyho Horowitze MINDGAME – Líbezné vyhlídky, ve které excelují Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová. Inscenace byla uvedena v české premiéře v polovině dubna, nejbližší reprízy se uskuteční v Divadle Bolka Polívky 28. 4., 13. 5. a 10. 6. od 19.00.

Když se Mark Styler, autor “zaručeně pravdivých” detektivních románů, pokouší získat rozhovor s nechvalně známým sériovým vrahem Eastermanem, nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara – podivínského ředitele Líbezných vyhlídek – psychiatrické léčebny, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Děsuplná spirála otázek a přicházejících odpovědí se roztáčí…

„Podobně jako u filmu i zde je klíčový scénář, bez něj by jakékoliv snahy o napínavou podívanou vyšly vniveč. A tento základní předpoklad je díky autorovi MINDGAME Antonymu Horowitzovi zcela naplněn. Navíc je korunován výtečným překladem Dany Hábové, která pro nás tuto hru přeložila. Velkou tíhu při budování napětí na divadle nesou herci, jejich um je také jedním z nosných pilířů ve struktuře tohoto thrilleru. V neposlední řadě je to i hudební složka inscenace, tu pro nás složil Jan Matásek. Vše je pak rámováno light designem a solidní prací zvukaře,“ uvádí k inscenaci Petr Halberstadt, režisér a představitel Stylera.

„Petr Halberstadt a jeho společnost StageArtCZ jsou u nás už několik let jako doma a je to vzájemně velmi přínosná a příjemná spolupráce. Za tři roky existence chystají už čtvrtou inscenaci a my jsme rádi, že můžeme být u toho a že to může být u nás. Každý nový projekt je tak trochu z jiného soudku. Tentokrát to má být divadelní thriller. Už se těším, jak se budeme bát,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Petr Halberstadt a Gabriela Míčová

MINDGAME – LÍBEZNÉ VYHLÍDKY
Autor: Anthony Horowitz
Překlad: Dana Hábová
Režie: Petr Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Hudba: Jan Matásek
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt
Light design: Roman Jajčík
Sound design: Pavel Vacek
Hrají: Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová

Nejbližší reprízy: 13. 5.,10. 6. 2018 v 19.00

Zdroj: Divadlo Bolka Polívky 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *