Erotické dřevěné pomůcky? Ano, to jsou originální hračky pro dospělé od značky wood.u!

Česká značka wood.u se zaměřuje na ruční výrobu dřevěných erotických pomůcek. Každý jejich vyrobený kus je originál, který je s láskou opracovaný. Za nápadem vyrábět vibrátory ze dřeva stojí trojice dlouholetých kamarádů. Kluci se v současnosti snaží rozšířit svůj sortiment i o elektrické modely. Potřebné finance shání prostřednictvím crowfundingové sbírky na Hithitu.

Pod značkou wood.u se skrývají ručně vyráběné dřevěné erotické pomůcky. Použité dřevo pochází výhradně z českých lesů a zahrad, kde jej výrobci pečlivě vybírají a následně s láskou opracovávají. Jedinečnost barev a kreseb dřeva v kombinaci s poctivou ruční práci zaručuje, že každý kus je originál. Veškeré výrobky jsou zdravotně nezávadné a tedy stoprocentně použitelné.

Celý nápad dělat robertky ze dřeva má již delší historii. Za značkou stojí trojice kamarádů: Lukáš, Ondra a Vítek. Prvotní myšlenka vznikla v době, kdy Lukáš s Ondrou společně studovali na střední škole. Tehdy z legrace obdarovávali své spolužačky těmito dary. Vítkovi se podobný nápad zrodil v hlavě až mnohem později v době, kdy během studií na vysoké škole v rámci semestrálního projektu zakládal virtuální firmu na výrobu dřevěných erotických pomůcek. Čas pak plynul dále a tento studentský nápad zase na chvíli upadl v zapomnění.

„Nyní to jsou už téměř dva roky, kdy jsem s Lukášem seděl na pivě a Lukáš se jen tak mimochodem zmínil, že zrovna vyrábí kamarádce dřevěný robertek jako svatební dar. To samozřejmě oživilo starší vzpomínky a začali jsme o nápadu dále diskutovat. Já jsem našel starší školní výstupy a kluci mi předvedli jejich svatební prototyp. Prostudovali jsme i aktuální nabídku erotických obchodů a byli jsme tím značně zhnuseni. Samé křiklavě barevné silikonové patvary. Tak jsme si řekli, že bychom mohli zkusit s touto nabídkou něco udělat,“ popisuje Vítek Maca začátek společného podnikání.

Kluci se tedy rozhodli, že společně začnou tvořit erotické pomůcky, za které se jejich uživatelé nebudou muset stydět a schovávat je někde v krabicích na dně skříně. Červenat se kdykoli na toto téma přijde řeč, nebo nedej bože, když to náhodou najde cizí osoba. „Chtěli jsme změnit společenské vnímání těchto pomůcek. Vyrábět vkusné a estetické výrobky, které si v klidu necháte připravené na nočním stolku. S touto vizí vzniklo wood.u,“ dodává Vítek.

Následující rok probíhalo testování různých druhů dřeva, certifikovaných laků a technologie výroby. „V prosinci 2016 jsme s našimi dřevěnými robertky pak vyrazili na naši první veřejnou akci, pražský Dyzajn Market u Národního divadla. Akce se povedla na výbornou a my byli rádi, že se výrobky líbí. Postupně jsme vylepšovali proces výroby a stále mluvili o možných zlepšeních do budoucna. V květnu 2017 jsme se zúčastnili Prague Design Weeku, což pro nás byl takový historický milník. Začali jsme pronikat do komunity designéru a navíc jsme na akci obdrželi 2. místo za nejlepší produkt. To nás velice namotivovalo a dalo nám to jasný signál, že jsme se vydali správným směrem a naše snaha má smysl,“ popisuje Vítek Maca.

Kluci zároveň stále více vnímali vzrůstající poptávku po elektrických modelech. „V té době jsme na akce vozili starší prototyp vibrátorů, v podstatě jen na ukázku, že to také jde. Hnáni pozitivní energií z Prague Design Weeku jsme se tedy dali do práce na dřevěných vibrátorech. Samozřejmě se to neobešlo bez prošlapávání slepých uliček a častého odsouvání termínů. Vždy už to vypadalo, že se blížíme do finiše a pak se objevila nějaká chyba nebo nám nedopadl nějaký dodavatel. Navíc jsme naráželi i na nedostatečnou legislativu,“ uvádí Vítek.

Nakonec se ale vše podařilo a finální verze výrobku po dlouhém boji prošla všemi povinnými zkouškami a obdržela nutnou certifikaci. „Neustálé odkládání termínu a samotná certifikace nás bohužel stály dost peněz, které nám teď chybí. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uvedení produktu do prodeje spojit s crowdfundingovou kampaní na serveru Hithit.cz. Výnos z kampaně plánujeme použít právě na uhrazení nákladů s certifikací a vývojem dřevěných vibrátorů,“ uzavírá Vítek.

Zdroj: Hithit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *