Řeknou si Harry a Meghan ano? Navíc vše co jste chtěli vědět o královské svatbě!

Oslava svatby prince Harryho a jeho americké princezny Meghan Markle se stane první příležitostí ke spolupráci proslulých svatebních expertů ze stanice TLC.

Návrhář královských šatů a moderátor pořadu Jak si vybrat správné šaty: Velká Británie David Emanuel, Jo Cooke a Alison Law z Butiku pro plnoštíhlé nevěsty, hvězdy reality show a budoucí ženich s nevěstou Alex Bowen a Olivia Buckland, a Lori Allen a Monte Durham z Jak si vybrat správné šaty: Atlanta, ti všichni v roli pozorovatelů a rádců nabídnou své odborné názory, poznatky a bezprostřední reakce.

Královna Alžběta s manželem

Má podle Davida Emanuela Meghan tu správnou jiskru? Kdo je podle Monteho a Lori módním guru a kdo je zase úplně mimo? O kom si Jo a Alison myslí, že vyčnívá z davu a kdo neúmyslně vykouzlí úsměv na tvářích Olivie Buckland a Alexe Bowena? Oslavujte nejšťastnější z nejšťastnějších dní s ostřílenými svatebními specialisty z TLC.

Clare Laycock, viceprezidentka a ředitelka kanálů TLC, Quest Red a ID, říká: „TLC je naprosto pohlceno královskou svatbou, ostatně jako celá země. V tomto unikátním dokumentu se sejdou všichni naši experti, aby spolu dopodrobna rozebrali události tohoto významného a jedinečného dne. Tento pořad bude zábavný, zároveň se jím ale snažíme oslavovat jednu z největších událostí roku 2018. A to na programu, který se stal pro svatby nezpochybnitelným domovem.”

Bratr William s manželkou Kate

Televizní speciál z dílny ITN Productions Svatba Harryho a Meghan poběží v rámci celovíkendových svatebních oslav na TLC, jehož součástí, počínaje pátkem 18. května ve 20:00, bude i nová řada Butiku pro plnoštíhlé nevěsty. TLC je totiž domovem svateb.

“Manželství Harryho a Meghan je moderní pohádka, která spojuje tradici a majestát královské rodiny s leskem a třpytem Hollywoodu. Takže s kým jiným sledovat a rozebírat každý úžasný detail než s brilantním týmem svatebních expert a komentátorů z TLC,” zve diváky Will Smith, vedoucí faktuální tvorby ITN Production.

VŠE, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O SVATBĚ HARRYHO A MEGHAN BEZ GOOGLOVÁNÍ
ŠATY Z POHÁDKY
Stále se spekuluje, jak budou vypadat svatební šaty a kdo je navrhne! Povídá se, že róbu v hodnotě až 40 tisíc liber (tedy více než milion korun) navrhuje londýnská návrhářská firma Ralph & Russo nebo šéf Burberry Christopher Bailey. Každopádně šaty musejí splnit přísné požadavky královské etikety, a to minimálně zakrytá ramena pro obřad v kapli. Toto jsou první skeče svatebních šatů od izraelské návrhářky Inbal Dror, která už oblékala Beyoncé nebo Naomi Watts. Mezitím můžeme hlasovat, které královské svatební šaty jsou naše nejoblíbenější…

JARNÍ DORT
Svatební dort  připravuje Claire Ptak, majitelka londýnského pekařství  Violet Cakes: (Z Kensingtonského paláce zaznělo: “Prince Harry a slečna Markle požádali Claire Ptak o vytvoření citronovo-bezového dortu, který podtrhne svěží jarní chutě. Bude pokrytý máslovým krémem a ozdobený čerstvými květy. Moc se těší, až se o dort podělí se svatebními hosty 19. května.”)

KOUZELNÝ KOČÁR 
Po svatebním obřadu v Kapli svatého Jiří, který se koná ve 12 hodinu britského času, se pár vydá na projížďku městem Windsor, aby pozdravil své příznivce. Pro tuto příležitost si dle zpráv z Kensingtonského paláce zvolili kočár Ascot Landau, pokud bude slunečno. V případě deště by se svezli kočárem s prosklenou střechou Scottish State Coach taženým čtyřmi Windsorskými šedáky.

UDRŽITELNÁ KVĚTINOVÁ VÝZDOBA
Bude lokální, sezónní a udržitelná. Co to znamená? Floristka Philippa Craddock chce použít bukové, březové a habrové větvičky, bílé růže, pivoňky a náprstníky z královských zahrad a parků v okolí Windsoru.

SVATEBNÍ DARY
Čím obdarovat pár, který už OPRAVDU všechno má? Pěkný set ručníků s korunkou nebo mixér? S tím už si nemusíte lámat hlavu a pokud opravdu chcete udělat dobrý skutek a radost, snoubenci vám navrhují zvážit jednu ze sedmi charitativních organizací, které jistě ocení jakýkoli váš příspěvek.

BYDLENÍ BEZ HYPOTÉKY
Kde by podle vás měl mladý novomanželský pár bydle po svatbě? Možností je celá řada, Anglie je plná úchvatných míst, hradů a zámků. Stačí si vybrat.

ROZBIJTE PRASÁTKO
Dělá se vám mdlo z toho, kolik vše s přívlastkem “svatební” stojí? To máte obřad, hudbu, květiny, výzdobu, šaty, prstýnky, hostinu… Ani tak se ale jistě nevyšplháte na částku 2 miliony britských liber, tedy skoro 58 milionů korun, které má stát tato skromná královská svatba. Skromná? V porovnání se svatbou prince Williama s Kate, která z rozpočtu odkrojila přes 722 milionů, je to v podstatě pakatel.

POZVAT ČI NEPOZVAT?
Častá otázka při plánování vašeho nejkrásnějšího dne (protože pak jakoby už nic lepšího nemělo nikdy přijít) je: “A kolik zvete hostů?” Do 50 pozvaných znamená malou svatbu, nad 100 svatebčanů to už chce odvahu. Dá se říci, že Harry s Meghan preferují komornější prostředí, když vezmeme v úvahu, že do Kaple svatého Jiří se vejde pouze 800 lidí a na hostinu má přijít jen 600 hostů. Vévoda a vévodkyně z Cambridge se totiž brali před 1900 hosty a královna Alžběta II. řekla v roce 1947 své ano princi Phillipovi dokonce před zraky 2000 pozvaných.

KRÁLOVSKÝ ÚČES
Chcete se také alespoň chvíli cítit královsky? Šaty z pohádky, prince ani korunku pro vás nemáme, ale tady najdete návod, jak si vytvořit jednoduchý královský účes. Nezapomeňte na koktejlový klobouček neboli fascinátor!

SVATEBNÍ STAROSTI
O tom, že připravovat se na svatbu není jen tak, potvrzuje 9 nevěst z deseti. Člověk by z toho zešedivěl! Časopis Marie Claire vystopoval jediný stříbrný vlásek i na nádherné hlavě Meghan a vykoledoval si tak trefnou a vtipnou kritiku od internetového světa.

JAK BÝT OPRAVDU VERY, VERY BRITISH!
Všichni víme, že Meghan Markle se teprve učí, jak být pravou Angličankou. Zapadli byste do královské rodiny? Tady je 10 tipů, jak se stát opravdovým Britem. (Neměl by být problém zapadnout, o frontách a zpožděných vlacích v ČR také něco víme. 🙂

Zdroj a foto: : Getty Images/TLC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *